Четвер, 07 червня 2012 18:35

Мешканці Чоколівки вийшли на захист рідного мікрорайону!

6 червня по вул. Курській, 17, жителі мікрорайону Чоколівка Солом'янського району провели акцію протесту проти будівництва багатоповерхового житлового комплексу на місці колишнього спорткомплексу з басейном.

Пенсіонери, молоді сім'ї та навіть діти вийшли на вулицю з плакатами "Руки геть від басейну", "Не дамо знищити останні зелені насадження мікрорайону", аби хоч якось привернути увагу забудовників до своєї проблеми.

"Раніше тут був прекрасний басейн, усі діти мікрорайону з задоволенням ходили до цієї будівлі займатися спортом. Тепер на цьому місці планують збудувати нову висотку, яка, я впевнена, захопить частину дитячого майданчику, який розташований поруч. Це просто варварство!" - обурюється пенсіонерка, жителька довколишнього будинку Колесник Жанна Григоріївна.

Захищати спокійне життя мешканців Чоколівки допомагали активісти "Соціальної ініціативи", до лідера яких, народного депутата України Максима Луцького, жителі звернулися за підтримкою.

Під час акції протесту активісти зібрали понад 1000 підписів мешканців довколишніх будинків району проти руйнування басейну. У ході бесіди з обуреними жителями представники ТОВ "ЕРДЕ ДЕВЕЛОПМЕНТ", які приїхали на місце події, не змогли надати чітких пояснень та відповідних дозвільних документів. По закінченні переговорів учасниками акції була створена ініціативна група, членам якої ТОВ "ЕРДЕ ДЕВЕЛОПМЕНТ" пообіцяло в четвер (7 червня) надати всі необхідні документи.

Максим Луцький, який закріплений за Солом'янським районом, як народний депутат, в підтримку чоколівців пообіцяв найближчим часом підготувати депутатське звернення до КМДА та прокуратури Києва з вимогою дати мешканцям відповідні роз'яснення та захистити їхні права.

Як відомо, в 2009 році басейн "Першотравневий", розташований по вул. Курській, 17 було приватизовано шляхом викупу орендарем ТОВ "ЕРДЕ ДЕВЕЛОПМЕНТ". Згідно ст.5, ч.2, п.б Закону України "Про приватизацію державного майна" приватизації не підлягають об'єкти фізичної культури, спорту і науки, що фінансуються з державного бюджету. Виникає питання, яким чином басейн "Першотравневий" міг бути приватизованим взагалі?

До того ж, згідно відповіді Солом'янської в м. Києві державної адміністрації № 6608/01 від 21.05.2012 р. на запит прокуратури Солом'янського району міста Києва від 17.05.2012 р. №4079-вих.-12 про визначення статусу басейну по вул. Курській, 17, об'єкт було передано орендарю ТОВ "ЕРДЕ ДЕВЕЛОПМЕНТ" з правом викупу. Але згідно ст.4, п.1 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" нерухоме майно органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування може бути передано в оренду без права викупу орендарем та передачі в суборенду.

І найцікавіше, ТОВ "ЕРДЕ ДЕВЕЛОПМЕНТ", директором якого є Ігор Клепач, входить до складу промислово-інвестиційної групи "Inteco", головою Ради директорів якої є депутат Київради Дмитро Андрієвський. "Вправний" політик своїм гаслом постійно нагадує, що "Солом'янці мають вибір", але як бачимо, ніякого вибору, окрім рішучого спротиву проти його свавілля, пан Андрієвський мешканцям Солом'янки не дає.


Зараз ви читаєте новину «Мешканці Чоколівки вийшли на захист рідного мікрорайону! ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

25

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4734
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода