Ексклюзиви
Неділя, 24 жовтня 2021 00:46

Знайшли скелет тварини, який могли поховати під час ритуалу

Знайшли скелет тварини, який могли поховати під час ритуалу
Біля Рівного розкопали скелет самки лося. Фото: "Суспільне"

Біля Рівного археологи розкопали скелет самки лося періоду бронзової доби.

Це 3-2 тисячоліття до н. е, повідомив "Суспільному" керівник експедиції Олексій Войтюк.

"З огляду на специфіку черепа, можна припустити, що це лось, але відсутність рогів вказує, що це самка лося. Також, з огляду на розташування кістяка, можемо припустити, що це ритуальне поховання. Але наголошу, що це лише припущення, підтвердити це зможемо лише після аналізу кістяка тварини", – вказав археолог.

Поховання виявили на березі річки Устя. Колись тут було поселення.

"Це колосальний пласт матеріальної культури, культурного шару, тих самих об'єктів. Зараз майже тридцять об'єктів ми розкрили. І вони вказують на те, що на цій ділянці було багатошарове поселення", – додав Войтюк.

Під час розкопок виявили велику кількість фрагменти посуду.

"Наткнувся на розвал кераміки, зараз я її зачищаю, щоб визначити, до якої саме культури вона належить і, відповідно, продатувати", – розповів студент-історик Андрій Овчаренко.

За орнаментом Войтюк відніс знахідку до культури шнурової кераміки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час будівництва дороги знайшли житло давніх людей

"Це ліпний горщик, або амфора, з багаторядними відбитками шнура. Тобто на сирій поверхні виліпленої посудини робили відтиски шнуром і виходив ось такий орнамент. Це типово для періоду ранньої доби бронзи", – сказав він.

"Рятівна археологічна служба" дослідила територію храму Різдва Богородиці ХVІ ст. у Щирці Львівської обл. Перша згадка про Щирець датується ще 1126 роком. Але про його історію відомо мало. Дослідники намагалися з'ясувати, що було на території церкви у княжі часи.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли скелет тварини, який могли поховати під час ритуалу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі