Вівторок, 13 серпня 2019 16:55

З чого починався найбільший художній музеї України - раритетні фото
8

Експозиція археологічного відділу музею. Початок ХХ ст.
Фото: "Погляд"
Перша українська артистична виставка 1911 року: Модель Митрополичого будинку Софійського монастиря в Києві
Микола Біляшівський і Поліна Голубкова – Кульженко. Київ, 1910
Перша всеукраїнська артистична виставка 1911 р. Твори І. Їжакевича та Ф. Красицького
Микола Біляшівський та Порфирій Мартинович на Першій Українській Артистичній виставці. Грудень, 1911. Міський музей, Київ

В інтернеті показали давні фото Національного художнього музею України.

5 серпня 1899 року в недобудованому приміщенні Київського художньо-промислового і наукового музею відкрилася археологічна виставка, присвячена ХІ археологічному з'їзду. Цей день вважається днем заснування Міського музею старожитностей і мистецтв, повідомляє "Погляд".

У серпні 1899 року відкрили виставку, присвячену поету Тарасу Шевченку. Показали 250 предметів із приватної колекції Василя Тарновського. Постійна експозиція в музеї з'явилась 30 грудня 1904 року.

"З самого початку, не зважаючи на назви, які приймав музей, керувала одна думка, одна ідея: зв'язати музей з краєм, надати йому національні риси", - писав директор музею Микола Біляшівський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гулак-Артемовський зцілював молитвою

У 1911 році пройшла Перша українська артистична виставка. На ній були твори художників не лише з України, а й з Парижа, Москви та Петербурга.

В архіві Національного художнього музея України зберігається близько 20 світлин з Першої Української артистичної виставки.

У багатодітній сім'ї відставного солдата і селянки в селі Попівці – тепер Звернигородський район на Черкащині, 13 серпня 1879-го народився Калень Терещенко - автор першого пам'ятника Тарасу Шевченку, встановленому на Чернечій горі біля Канева.

Зараз ви читаєте новину «З чого починався найбільший художній музеї України - раритетні фото». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 28
Голосування Хто нині найсильніший український футболіст?
  • 1) Олександр Зінченко
  • 2) Тарас Степаненко
  • 3) Андрій Ярмоленко
  • 4) Роман Яремчук
  • 5) Віктор Циганков
  • 6) Руслан Малиновський
  • 7) Марлос
Переглянути
Погода