Ексклюзиви
Вівторок, 03 березня 2020 18:14

У центрі міста відкопали давній магазин
5

У Запоріжжі відкопали магазин
Фото: "Сегодня"
У Запоріжжі відкопали магазин
У Запоріжжі відкопали магазин
У Запоріжжі відкопали магазин
У Запоріжжі відкопали магазин

У Запоріжжі під час реконструкції Піонерського скверу дослідники виявили сліди старого міста.

Знайшли цегляні та гранітні сходи до крамниці Нижнього Гостиного ряду торгових рядів. Зараз це вул. Поштова. Про знахідку повідомляє Департамент архітектури та містобудування Запорізької міської ради в Facebook.

Крамниця в 1917-1918 років належала купцю Абраму Геншафту.

"Торгові ряди на Базарній площі Старого Олександрівська розташовувалися на місці сучасного скверу Піонерів у 1874-1905 і 1911-1943 роках. Будучи архітектурною домінантою центральної частини Старого Олександрівська, торгові ряди мали три паралельні ряди лавок, обмежені проспектом Соборним, вулицями Благовіщенською, Поштовою і Базарною та були зруйновані під час визволення Запоріжжя в 1943 році" , – написали у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викопав 4-метрову яму - у кургані застали чоловіка з лопатою

28 травня 1910 року Геншафт звернувся до Олександрівської міської управи з проханням дозволити збудувати магазин. Він просив дозволити йому збудувати магазин так, щоб він займав територію тротуару. Судячи зі знахідок, йому це дозволили.

Національний заповідник "Хортиця" оприлюднив добірку давніх карт острова.

Зараз ви читаєте новину «У центрі міста відкопали давній магазин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода