Ексклюзиви
Четвер, 12 липня 2018 12:39

Росія заборонила експорт товарів з України

Росія заборонила експорт товарів з України
Цар Петро І контролював усю українську торгівлю. Фото: ОУНБ

Російський цар Петро І указом від 12 липня 1719 року заборонив експортувати будь-які товари з України на Захід.

Таким чином царський уряд намагався посилити залежність економіки України від Москви та знищити вільну торгівлю в своїй колонії, повідомляє calendarium.com.ua.

Петро І намагався провести реформи в усіх областях державного життя Російської імперії. Наслідуючи західноєвропейські країни, він перейняв абсолютистську монархічну систему управління, коли колонії перебувають під соціально-економічним гнітом. Цар вирішив залишити Україну без будь-яких ознак самостійного економічного організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запорізьку Січ ліквідували 242 роки тому

Заборона експорту товарів найперше торкнулася експортерів зерна. Їм дозволяли вивозити свій товар лише до північних портів Росії – Риги та Архангельська, де зерно продавали за встановленими урядом цінами.

Вводилася державна монополія на товари, які перекуповували лише у російських купців. Влада визначала різноманітні торги, ярмарки, порти в Росії, де саме могли торгувати українці. Вільна українська торгівля у складі Російської імперії була фактично скасована.

Військова колегія указом від 9 липня 1783 року перетворила полки козаків Лівобережної України на регулярні частини російської армії. Україна втратила свої збройні сили – козацьке військо.

Читайте також
Зараз ви читаєте новину «Росія заборонила експорт товарів з України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода