Пʼятниця, 08 березня 2019 15:06

Показали запис першої в історії конференції про Голодомор

Показали запис першої в історії конференції про Голодомор
Конференція пройшла у 1983 році в Канаді. Фото: YouTube

Канадські вчені повністю оцифрували архіви конференції, присвяченій Голодомору 1932-1933.

Вона працювала 25-26 березня 1983 року в Університет Квебека у канадському Монреалі за участю провідних вчених, повідомляє "Радіо Свобода".

Команда вчених з Монреаля під керівництвом Юрія Лугового і Зоряни Гриценко-Лугової оцифрувала 14 годин відео.

"Проект реставрації Першого міжнародного симпозіуму, який відбувся в 1983 році в Монреалі, надає сучасним дослідникам про Голодомор унікальну запис ранніх досліджень, проведених вченими з української діаспори. Це був час, коли Радянський Союз заперечував факт Голодомору, архіви були закриті, а ті, хто пережив Великий Голод, боялися про це згадувати", - пояснив важливість проекту Юрій Луговий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Говорив правду про Голодомор: столичний провулок перейменують на честь британського журналіста

"Унікальність конференції полягала в тому, що на ній не тільки розглянуто, яким чином Сталін знищував голодом українських селян, а й те, як відбулося знищення українських національних еліт, української церкви, мови, культури - всіх якостей, які зробили українців нацією", - зазначив учасник конференції професор Роман Сербин.

Архітектори виклали у мережу проект будівництва другої частини Меморіалу Голодомору у Києві, яке триватиме кілька років. Друга частина музею буде продовженням першої - автори ніби "зіллють" Меморіал зі схилами Дніпра в єдине ціле.

Зараз ви читаєте новину «Показали запис першої в історії конференції про Голодомор». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода