Ексклюзиви
Субота, 24 жовтня 2020 14:00

Обрали нового патріарха православної церкви

Обрали нового патріарха православної церкви
Володимир Романюк став патріархом ПЦУ КП. Фото: jnsm.com.ua

24 жовтня 1993 року у соборі Святої Софії в Києві відбулась інтронізація Володимира Романюка.

Його обрали патріархом Київським і всієї Руси-України УПЦ Київського патріархату.

Після 1991 року Володимир виступав за створення незалежної Української православної церкви з центром у Києві, піднесеної у статус патріархату.

З 1991 року він очолив місійний відділ Патріархії УАПЦ. Виконував обов'язки вікарія Київської єпархії з титулом архієпископ Білоцерківський.

Володимир є одним із засновників УПЦ Київського патріархату. 17 лютого 1993 року його призначили архієпископом Львівським і Сокальським. З 11 червня по 21 жовтня 1993 року був митрополитом Чернігівським і Сумським.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виникла потреба обрати нового патріарха. Скликали церковний собор

Після смерті патріарха Мстислава, на Всеукраїнському Православному Соборі 21 жовтня 1993 року Володимира Романюка обрали патріархом.

Він виступав з численними проповідями й статтями на богословські, патріотичні й державницькі теми.

Всеукраїнський православний собор провели 5-6 червня 1990 року в Києві. На ньому проголосили про утворення Київського патріархату і завершили відродження Української автокефальної православної церкви. Патріархом обрали Мстислава (Скрипника).

Собор заслухав доповідь архієпископа Іоана Боднарчука, в якій було дано канонічне обґрунтування установлення Українського (Київського) патріархату. Ідею утворення Київського патріархату висловив священник Василь Романюк (майбутній Святіший Патріарх Київський і всієї України-Руси Володимир) ще 1972 року в час свого попереднього ув'язнення в листі до священника Мирона Сас-Жураківського.

Зараз ви читаєте новину «Обрали нового патріарха православної церкви». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі