Ексклюзиви
Вівторок, 21 вересня 2021 10:15

Чоловік здав на металобрухт скіфський меч

Автор: "Вестник НГУ"
  На пункт металобрухту принесли древній ніж
На пункт металобрухту принесли древній ніж

У Росії на металобрухт здали скіфський меч.

До Новосибірського державного університету його приніс чоловік, який знайшов зброю на одному з пунктів збору металобрухту на півдні Красноярського краю, повідомляє "Вестник НГУ".

Археологи НДУ Олег Митько і Сергій Скобелєв припускають, що тагарський залізний меч має імпортне походження. За попередніми даними, його виготовили в V-IV ст. до н.е. Або це міг бути місцевий зразок кінця III-II ст. до н. е.

"Археологи вважають, що цей артефакт слід класифікувати як короткий меч. Такі клинки були ефективні при завдаванні ударів, що рубають, і захисту голови й тулуба. Крім того, в ближньому бою з його допомогою можна було завдавати колючих ударів, як і при використанні коротших кинджалів і акінаків", - повідомляє журнал.

Меч має особливості, які дозволяють віднести його до клинків скіфських племен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На далекій півночі знайшли сліди загубленої цивілізації

Загальна довжина меча становить 59,5 см. Довжина клинка — 45 см, ширина — близько 7 см. Руків'я пласке, овально-прямокутної форми. Навершя виготовлене у вигляді овалу кільцевої форми.

На могильному комплексі Казановка-6 в Хакасії, РФ виявили поховання жінок зі зброєю. Поховання належить до кочової Тагарської культури. Її представники займалися не тільки скотарством, але і землеробством.

Зараз ви читаєте новину «Чоловік здав на металобрухт скіфський меч». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі