Середа, 16 жовтня 2019 23:14

Чи варто продовжувати - показали, що робив інститут нацпамяті 5 років

Чи варто продовжувати - показали, що робив інститут нацпамяті 5 років
УІНП презентував фільм про свою роботу. Фото: istpravda.com.ua

Український інститут національної пам'яті презентував фільм про 5 років своєї роботи.

27-хвилинний фільм створили спільно зі студією Young & Hungry production, повідомляє прес-служба УІНП.

"Нам було важливо наблизити усіх зацікавлених до реальних результатів того, що було зроблено за 5 років. І робити ми це намагалися через окремі історії. Через історію Івана Мирона, який увійшов в історію як перший реабілітований за оновленим законодавством, проте ніколи б не розповідав про себе сам.

Історію сестер Мильченко, які самотужки вирішили розповісти про долю понад ста жертв репресій 30-их років у рідному селі на Полтавщині і їм це вдалося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшість хоче жити легко - у Києві обговорили, що далі робити з національною пам'яттю

І багато інших моментів, які стосуються історії минулого, і сучасної історії. І якщо своєю діяльністю Інституту національної пам'яті вдається повертати втрачену правду про окремих людей, цілі родини, населені пункти, заохочувати пізнавати своє минуле, - це те, за що варто боротися і далі", - говорить автор фільму Омелян Ощудляк.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук розпочав конкурс на посаду голови Українського інституту національної пам'яті. Претендент має мати ступінь вищої освіти не нижче магістра та не менше 7 років робочого стажу.

Зараз ви читаєте новину «Чи варто продовжувати - показали, що робив інститут нацпамяті 5 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода