Пʼятниця, 19 травня 2017 17:19

Україна переплатить за ліки від гемофілії 35% вартості

Україна переплатить за ліки від гемофілії 35% вартості
Міжнародна організації ПРООН, що закуповує для Мінздраву препарати для лікування гемофілії, збирається переплатити 35% від вартості медикаментів

Міжнародна організації ПРООН, що закуповує Моз препарати для лікування гемофілії, збирається переплатити 35% від вартості медикаментів.

За результатами тендеру чиновники ПРООН відхилили пропозицію українського виробника з найнижчою ціною, вирішивши придбати значно більш дорогий імпортний аналог, передає Depo.ua.

"Тендер по закупівлі фактора коагуляції крові для лікування гемофілії проведено непрозорим чином. З незрозумілої причини перемогу в тендері була віддана італійській компанії "КЕДРІОН", яка запропонувала ціну на 35% вищу. Це призведе до перевитрат державного бюджету на суму близько 600 тис. доларів. Ситуація поки неконфліктна і ми намагаємося в ній розібратися. Ми звернулися до ПРООН, щоб вони переглянули результати тендеру, але на всі наші листи не отримали жодної відповіді, на наші дзвінки ніхто не відповідає. Досі нам не надали жодних офіційних документів, чому ми програли", - заявив президент компанії "Біофарма" Костянтин Єфименко.

За словами Єфименка, компанія надіслала до ПРООН три листи для офіційного оскарження результатів тендеру, але вони залишаються без відповіді.

За словами директора Інституту патології крові АМН України, доктора медичних наук Василя Новака, на сьогодні хворі на гемофілію українці не забезпечені препаратами згортання крові в повній мірі. Переплата за препарат іноземного виробника дозволила б додатково придбати ліки для 250-300 хворих.

"Щоб ми забезпечили своїх пацієнтів препаратом, нам необхідно зібрати і переробити понад 300 тонн плазми. Зараз ми заготовляємо ледь не половину, і частина її йде для невідкладної допомоги. Тому в Україні однозначно повинен бути національний виробник", - підкреслив Василь Новак.

"Біофрама" просить втрутитися в ситуацію МОЗ, так як мова йде про неефективне використання коштів українських платників податків.

"Ми вчора двічі зустрічалися з міністерством. Думаю, ці зустрічі були досить конструктивні. Сьогодні у нас наступна зустріч, в якій будуть брати участь всі зацікавлені сторони. Ми намагаємося вирішити це питання максимально мирним і безпечним для хворих засобом. І з боку Міністерства охорони здоров'я є розуміння цієї проблеми, оскільки проблема безсумнівна", - повідомив член наглядової ради компанії, екс-голова Європейської бізнес асоціації Кшиштоф Сідлецький.

На зустрічі в МОЗ "Біофарма" запропонувала безкоштовно передати лікувальним установам 10% від заявлених на тендер медикаментів.

За словами в. о. генерального директора фармзавода "Біофарма" Андрія Обрізана, питання із забезпеченням українців фактором згортання крові №8 для компанії є принциповим.

"Нам не все одно, в якій країні ми живемо, які продукти ми робимо, і що про це будуть думати люди. Тому ми запустили всеукраїнську акцію, яку так і назвали "Нам не все одно. Ми разом". Ми хочемо підтримати хворих на гемофілію в Україні. На сьогодні в країні 2,5 тис. хворих, з яких понад 500 дітей. Ми поставили перед собою амбітне завдання – в 10-річній перспективі вирішити проблему гемофілії в Україні. Щоб українські хворі відчували себе нормальними людьми і могли вести повноцінне життя", - пояснив Андрій Обрізан.

Одним з акціонерів "Біофарма" є американська інвестиційна компанія Horizon Capital.

Як повідомлялося, раніше МОЗ закликали створити єдиний реєстр хворих на гемофілію дітей, щоб повноцінно забезпечувати їх препаратами згортання крові.

Зараз ви читаєте новину «Україна переплатить за ліки від гемофілії 35% вартості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 964
Голосування Яке місце посяде "Шахтар" у груповому турнірі Ліги чемпіонів?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
Переглянути