Ексклюзиви
Понеділок, 12 жовтня 2020 07:06

Неправильний прикус спричиняє головний біль

— Збираю гроші на установку брекетів. Вони потрібні не для краси, а для здоров'я, — розповідає Аліна Сивопляс, 30 років, із Дніпра. — Весь час маю здуття живота. Лікар сказала, що справа не в мікрофлорі кишечника, а в недостатньому пережовуванні їжі.

Прикус викривляється у разі спадкової схильності, від смоктання соски чи пальця, спання обличчям у подушку, вживання перетертої їжі. Як тільки у малюка з'явилися перші зуби, він має жувати яблуко або моркву. Інакше нерівномірно навантажується жувальний апарат і їжа потрапляє у шлунок шматками. Від цього довше перетравлюється і бродить. Найкраще прикус виправляти у 6–12 років, але можна це робити в будь-якому віці.

— Батьки переживають за прикус, бо може спотворити обличчя дитини. Насправді стає причиною хворобливості. Адже погіршується кровопостачання мозку і в дитини часто болить голова. Якщо прикус не виправити, цей стан стає хронічним, — говорить Станіслав Осипенко, 39 років, столичний ортодонт. — Також порушується дихання й людина хропе.

При незначному викривленні зубного ряду дитині надівають пластину. Її виготовляють за індивідуальним зліп­ком зі щелепи. Конструкція складається з металевих дуг та основи — міцного полімеру. Лікар періодично підкручує дугу, щоб конструкція щільно прилягала. Універсальний спосіб вирівнювання прикусу для дітей і дорослих є брекети. Бувають різних видів. Найдешевші металеві — від 10 тис. грн. Сапфірові або керамічні коштують 15–25 тис. грн. Виправлення триває від шести місяців до трьох років.

Зараз ви читаєте новину «Неправильний прикус спричиняє головний біль». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі