Четвер, 02 вересня 2010 06:38

Дарина Плинько вставляє диски хребта

Автор: фото: Любов КАРНАРУК
  До Дарини Плинько у село Байбузи на Черкащині більшість людей привозять таких, що самі йти не можуть
До Дарини Плинько у село Байбузи на Черкащині більшість людей привозять таких, що самі йти не можуть

Дарина Плинько, 79 років, із села Байбузи на Черкащині вставляє диски хребта, складає кістки після переломів. До неї їдуть не лише з України, а й з-за кордону. За день буває до 20 хворих.

Живе на вул. Шевченка. У релігійні свята не приймає, ходить до церкви.

— Складаю людину до єдіного суставчика. Буває, привезуть з відкритим переломом ноги чи руки. Я складу кістку, бинтом еластичним обмотаю і прошу йти в лікарню, щоб у гіпс взяли. Було, що й "скора" з лікарні привозила до мене. Дар мені передався по сродству. Прабаба і її батько дуже усердно допомагали людям. Волами, кіньми хворих до них везли. Баба все руками чуствувала. Казала: "Ось, дивися, доцінька, як діски позрушувані. Як пішов увнутрь, як осьо сучком видувся. А в шиї ґуґля, її треба виправити. Бо від неї голова болить".

Більшість людей до Дарини Михайлівни привозять таких, що самі йти не можуть.

— Тепер пообразовувалися такі спеціалісти, крутять, вертять людиною. Як не внутрь діски вгонять, то голову скрутять, що бідненьке отако повертає голову набік, тільки дивиться і не може повернуть. А я тоді все виправляю, людиночка встала і пішла. Недавно одне дитя привозили, до годіка, при родах зрушили позвоночок. Воно й не сидить, а посадовлять, плаче. Помогла. А то приїжджала з Драбова (райцентр Черкащини. — "ГПУ") жіночка. Просить до батечка поїхать, бо лежить третій місяць, нічого не балакає. У лікарні порізали, обіцяли, що поправиться. Поклали ми його, дивлюся, на шиї ґуля, а де грудний діск — отака яма. Шийний управила, грудний витягла. Світ чоловікові розвиднівся, дихати стало легше.

Було, що й "скора" з лікарні привозила до мене

Після сеансу у Дарини Плинько тиждень не можна різко нахилятися й повертатися, підносити важке. Перед сном протягом трьох днів слід втирати вздовж хребта спиртом, після цього обв"язуватися шерстяною хусткою.

Дарина Михайлівна має двох синів, трьох онуків і двох правнучок. Її дар передався внучці-студентці Лілі.

— Хочу, щоб наша справа продовжувалася. Потроху її вчу. На собі провіряла, чи є в неї чувство в руках. То трохи є.

Зараз ви читаєте новину «Дарина Плинько вставляє диски хребта». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 732
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути