Ексклюзиви
Понеділок, 24 вересня 2007 15:20

Єфросина Хавхало 10 років тому обклала хату соломою

Автор: фото: Максим КАВУН
  Єфросина Іванівна Хавхало із села Дружне Калинівського району на Вінниччині біля своєї хати, обкладеної соломою. Під час розмови вона по кілька разів перепитує, що їй кажуть: недочуває
Єфросина Іванівна Хавхало із села Дружне Калинівського району на Вінниччині біля своєї хати, обкладеної соломою. Під час розмови вона по кілька разів перепитує, що їй кажуть: недочуває

80-річна Єфросина Хавхало із села Дружне Калинівського району на Вінниччині живе в хаті, обкладеній соломою. По периметру, за півметра від стін, укопані грубі палиці, що впираються в дах будинку. Поперек товсте гілля — наче рідкий тин. За цю "сітку" втрамбована солома. Для вікон зроблені отвори, щоб улітку вони могли відкриватися. Хата схожа на стіг сіна з дахом. Єфросина Іванівна все це зробила 10 років тому сама. Так вона економить дрова й не мерзне взимку.

— Хто б мене не шукав, усім люди в селі кажуть: це в кого солом"яна хата, — шепелявить бабуся. — Я вже племянніку казала, шо як помру, то аби порозбирав це сміття і спалив, бо від людей встидно. А поки живу, то хай буде, шоб тепліще було.

Газ у село провели кілька років тому, в Єфросини Іванівни навіть стояк є на подвір"ї.

— Ну і шо мені з того? Ви знаєте, скільки стоє той газ до кухні провести? Штири тисячі! А мені сказали, ше вікно треба рубати, то де там я сама справлюся з мінімальною пенсією. Поки мені й так добре. Полінця в грубу вкинула, воно і тепло. Вітер по стінах у мене не гуляє, то й не мерзну.

Скористатися досвідом бабусі спробували деякі сусіди, але в них нічого не вийшло.

— Вони кукурудзяним обкладали, а воно не так легко. Солому треба свіженьку брати, не злежану і втрамбовувати дужче, бо як почне сідати, зверху дірки будуть.

Зараз ви читаєте новину «Єфросина Хавхало 10 років тому обклала хату соломою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1102
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути