Ексклюзиви
Середа, 12 вересня 2007 14:39

Cистема "ноу фрост" розроблена для вологого клімату

33-річна киянка Анна Гриценко вирішила купити новий холодильник. Хотіла такий, щоб не намерзала шапка й продукти добре зберігалися. Старий "Дніпро", йому вже майже 30 років, жінці дістався від батьків. Ті купили "Норд" із окремою морозилкою. Його потрібно розморожувати раз на півроку.

— Моя подруга Галина кілька місяців тому купила високий двокамерний холодильник словацької фірми "Дженерал фрост", — розповідає Анна. Вона спершу думала взяти з системою "ноу фрост" — "без інею". Але знайомі відрадили. Бо такі прилади розроблені для вологого клімату.

У камері холодильника з системою "ноу фрост" працюють потужні вентилятори. Вони постійно ганяють холодне повітря. Тому на його стінках не утворюється інею. Та продукти краще тримати в упаковці. Інакше вони обвітрюватимуться.

— Функція "Ноу фрост" справді створена для країн Південно-Східної Азії з високою вологістю, — пояснює менеджер із маркетингу представництва "Ардо" в Україні Сергій Головко, 33 роки. — У наших умовах особливої потреби в таких холодильниках немає.

Їх не треба розморожувати, але вони споживають більше електроенергії й працюють гучніше. У разі знеструмлення такий холодильник розмерзнеться швидше, ніж зі звичайною системою.

У цих приладах є контейнери з "нульовою" зоною

— Прилади з такою системою популярні, бо мають більше функцій, — розповідає менеджер із маркетингу українського представництва компанії "Канді" Олександр Глінський, 26 років. — Наприклад, функція глибокої заморозки: свіжі ягоди заморожуються при температурі 36 градусів, тому краще зберігаються вітаміни. А в інших холодильниках — при 18 градусах.

Холодильники з функцією "ноу фрост" дорожчі ніж прилади зі статичною системою охолодження.

— Але буває, люди шукають холодильник саме з цією функцією, — розповідає консультант салону-магазину "Бош-Сіменс" на Подолі Андрій Лєпкін, 28 років. — Бо у них є контейнери з "нульовою" зоною, для зберігання свіжої риби, м"яса та овочів. Продукти тут можуть зберігатися до п"яти днів і будуть як свіжі.

У деяких приладах з "ноу фрост" можна запрограмувати температуру кожної полиці залежно від того, які продукти там лежать. А от у статичних холодильниках такої функції немає.

Сучасні холодильники мають багато додаткових функцій. Приміром, електронне регулювання температурного режиму камери залежно від температури в приміщенні. Швейцарська компанія "Лібхер" виготовляє холодильники з функцією "Стоп Фрост". Волога виводиться з морозилки, тому на продуктах не намерзає лід.

Анна Гриценко порівняла ціни на холодильники з "ноу фростом" і без цієї функції. Прилади зі статичною системою охолодження коштують дешевше. Іноді й на 500 грн. Жінка вирішила в жовтні купити двокамерний "Ардо" зі звичайною системою охолодження. Він має велику морозилку знизу, автоматичну розморозку.

— Купувати буду через інтернет-магазин, — говорить Анна. — Моя знайома півроку тому купувала такий через Інтернет. Казала, що холодильник обійшовся в 2500 гривень, а в крамниці він був дорожче.

Iони срібла не пропускають бактерій

Виробники холодильників почали використовувати системи антибактеріального захисту продуктів. Із ними харчі довше зберігаються свіжими, в камерах немає неприємного запаху. Технологія такого захисту майже однакова.
— У стінках холодильника й на внутрішній частині дверей є іони срібла, — розповідає консультант салону-магазину "Бош-Сіменс" на Подолі Андрій Лєпкін. — Таке покриття не дає бактеріям потрапляти до середини. Деякі виробники срібне покриття наносять на полиці.

Зараз ви читаєте новину «Cистема "ноу фрост" розроблена для вологого клімату». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2322
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути