Ексклюзиви
Четвер, 13 травня 2021 12:51

Слухач може пробачити помилки, але фальш – ніколи: найцікавіші події травня

Найцікавіші події травня

4–28 травня

– Vivienne Mort – одна з головних цеглин у фундаменті сучасної української музики. Культури, що створюється не лише для "тут і зараз", а й для майбутнього, – каже музичний оглядач Ігор Панасов, 45 років. – Герої їхніх пісень проживають свої історії у гранично оголеному стані серця. Тексти глибокі, хоча слова прості. Живі, не механічні образи. Багато світла, хоча може здатися темрявою. Основа гурту – мікс академічного стилю з формами попкультури. Опора на багатовікову традицію дає можливість копати в бік вічності.

Гастрольний тур гурту Vivienne Mort "Кінець першого розділу"

Рівне, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Хмельницький, Вінниця, Черкаси, Полтава, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Кропивницький, Миколаїв, Одеса, Київ

18 травня

– Спочатку зіткнулася з несприйняттям мого інструмента. Передусім серед музикантів, – каже співачка й бандуристка з Хмельницького Марина Круть, 25 років. – Коли щось робиш проти системи, люди не підтримують одразу. Кидали косі погляди: "Куди пхаєшся, це ж неформат". Зараз думка про бандуру змінюється. Прогресивна молодь знає, що це не шароварщина. Треба переконати ще 80 відсотків населення.

Концерт Марини КРУТЬ

18 травня, 19:00, Київ, Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4

13, 14, 21 травня

– Бісить, коли на українській сцені оперують заїждженими словами в піснях, – каже Дмитро Зезюлін, 33 роки, лідер дрім-поп гурту Latexfauna. – "Долоні", "відчувай", "літаю", "небо" – те саме по колу. Часто музиканти маскують текстову імпотенцію за кліше. Одні страждання в усіх треках. Нікому не цікаво слухати, як вам паскудно. У Latexfauna жодної композиції, де ліричному герою погано.

Образливі відгуки забавляють. Улюблений коментар: "Имбецильное подергивание конечностями. Такой никакой музыки я не слышал даже в лифте торговых центров".

Концерт гурту Latexfauna

13 травня, 20:00, Харків, артклуб "Корова", вул. Ярослава Мудрого, 37

14 травня, 20:00, Полтава, концертний зал Villa Крокодила, просп. Першотравневий, 20б

21 травня, 20:00, Київ, концертний зал HC Hall, проспект Визволителів, 1

Автор: фото надав Максим Булгаков
  Ольга Яковенко в мюзиклі-детективі ”Ромео і Джульєтта” Луганського обласного музично-драматичного театру грає леді Капулетті. Запрошує на бал родича герцога Верони Паріса, його втілив Євген Гавва
Ольга Яковенко в мюзиклі-детективі ”Ромео і Джульєтта” Луганського обласного музично-драматичного театру грає леді Капулетті. Запрошує на бал родича герцога Верони Паріса, його втілив Євген Гавва

14–15 травня

Із 2017 року колектив Луганського музично-драматичного театру працює у приміщенні колишнього клубу заводу "Склопластик" міста Сіверськодонецька. До 2014-го тут діяв російськомовний театр, трупа якого виїхала в РФ.

– Для мене причини трагедії Ромео і Джульєтти очевидні, – каже головний режисер театру Максим Булгаков, 39 років. – Тягнеться з минулих поколінь, відбувається не раптово саме з цими людьми – і вибухає на наших очах.

Аналізував стосунки і вчинки персонажів. У п'єсі є прозорий натяк, що Ромео – насправді плід забороненого кохання синьйора Капулетті та Леді Монтеккі. Джульєтта ж у жодному разі не перетворюється на його сестру, адже вона не рідна донька подружжя Капулетті. Якщо детально проаналізувати діалоги, то поміж рядків можна прочитати історію, як Джульєтта померла в дитинстві, а годувальниця прилаштувала на її місце свою дочку. Тоді легко вмотивувати такі теплі стосунки Джульєтти й годувальниці. І підсвідому, на перший погляд необґрунтовану, неприязнь до дівчини її офіційної матері.

Мюзикл-детектив "Ромео і Джульєтта" за п'єсою Вільяма Шекспіра, переклад – Юрій Андрухович, композитор – Тарас Лука, режисер – Максим Булгаков.

18:00, Сіверськодонецьк, Луганська обл., бул. Дружби народів, 21

16, 29 травня

– Людський голос – попри широкий діапазон – не всесильний. Питання в тому, чи все можна заспівати а капела, – каже художній керівник секстету "Піккардійська терція", камертон Володимир Якимець, 46 років. – Думаю, ми не дожили до репу. Хоча це просто не наша музика. Колись думали, що й легкий рок не можна заспівати в нашому ключі, а "Берег ріки" став однією з найпопулярніших композицій. Не підозрювали, що почнемо співати джаз-рок, а сьогодні тільки це й робимо. На все свій час. Головне – себе не ламати. Слухач відчуває. Може пробачити помилки, але нещирість, внутрішню фальш – ніколи.

Концерт вокальної формації "Піккардійська терція"

16 травня, 16:00, 19:00, Івано-Франківськ, Театр ім. Івана Франка, вул. Незалежності, 42

29 травня, 16:00, 19:00, Київ, Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4

21–23 травня

– У світовій фотографії зараз сплеск теми про дослідження власного простору, себе, закритого середовища існування, – розповідає Катерина Радченко, 36 років, засновниця і директорка фестивалю Odesa Photo Days-2021. – Нашу основну виставку "Хто поруч з тобою" сформували торік. Хотіли дослідити, чому не намагаємося зрозуміти близьких. Але за рік карантину, навпаки, ці люди стали важливі для кожного. Покажемо серії 10 авторів із семи країн. Це історії з життя емігрантів, сусідських дітей, продавців кавунів на трасі, розповіді, втілені в речах, старих сімейних знімках. Представимо переможців конкурсу підліткової фотографії Future Photo Days. Добірка показує, як розвивається це мистецтво в Україні. У кожного регіону свої особливості. На сході країни знімають репортажі, замальовки буденного життя, портрети. Там найчастіше працюють документалісти й репортажні фотографи. Західна Україна працює з природою, ландшафтами, класичною естетикою. Одеса, Київ, Харків експериментують, використовують колажі, розмальовування знімків, синтез медіа. Тема фестивалю – "Ламаючи стіни". Відмовилися від онлайн-лекцій і презентацій. Такий формат усіх втомив. Зосередимося на виставках і вечірніх показах просто неба.

Odesa Photo Days 2021

Музей сучасного мистецтва Одеси, вул. Леонтовича, 5; Одеський муніципальний музей приватних колекцій Блещунова, вул. Польська, 19; галерея Invogue Art, вул. Катерининська, 25;

відкриті майданчики Одеси

28 травня – 6 червня

– Кіно – це магічний світ. Спробувавши раз на смак, легко закохатися, – каже режисерка Ірина Цілик, 38 років. Увійшла до складу журі конкурсу дитячих фільмів фестивалю "Чілдрен Кінофест". – Коли я вчилася в кіновузі 20 років тому, знімати було дорого. Тому майже ніхто нічого не робив. Зараз теж дорого, але живемо в епоху розквіту технічних можливостей. Часом достатньо смартфона, щоб зафільмувати унікальні кадри.

Сучасні діти народжуються з ґаджетами в руках. Мені як матері це не завжди подобається. Та цікаво спостерігати, як деякі перетворюють їх на інструменти. Розповідати історії у формі кіно – шлях до самопізнання, спосіб відволіктися від рутини й відчути повноцінність життя.

20 фільмів-фіналістів покажуть у кінотеатрах понад 20 міст України та на сайті фестивалю.

8-й Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест"

childrenkinofest.com

Зараз ви читаєте новину «Слухач може пробачити помилки, але фальш – ніколи: найцікавіші події травня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 466
Голосування Хто виграє футбольне Євро-2020/21?
  • 1) Франція
  • 2) Іспанія
  • 3) Німеччина
  • 4) Англія
  • 5) Італія
  • 6) Португалія
  • 7) Бельгія
  • 8) Нідерланди
  • 9) інша збірна
Переглянути