Ексклюзиви
Четвер, 12 травня 2011 13:19

Презервативи з тальком

"Словник для поетів" і "Словник для матросів" має нова книжка Антона Санченка. Письменник каже, що це - протилежності. Якщо його "Нариси бурси" сподобаються поетам і матросам, то й решту людства між цими полюсами зацікавлять.

Санченко - колишній морський радист. Поетам пояснює, що "кораблем, на відміну від судна, називають лише військовий озброєний плавзасіб або тип вітрильника. Моряки ретельно пильнують за тим, щоб судна не називали кораблями та навпаки". "Словник для матросів" розповідає про 300 осіб, від митрополита Іпатія Потія до соло-гітариста AC/DC Ангуса Янга. У збірці Санченко описує події 1980-х, коли навчався в "Тюльці" - Херсонському мореходному училищі рибної промисловості. Реалії радянського життя письменник не тлумачить. А дарма.

Згадала його книжку, коли говорили з другокурсницями університету ім. Шевченка про післядипломне розподілення. Їм, мабуть, доведеться познайомитися з цим радянським явищем. Випускники-харків'яни вже отримали ультиматуми. Мають відпрацювати за місцем призначення три роки або відшкодувати вартість навчання. До перспективи вирушити після навчання в далеке село дівчата поставилися спокійно.

- Це справедливо, - каже одна з них.

Знаю пару, яка взяла шлюб, щоб уникнути примусового розподілення. Спочатку - фіктивно. Дівчина не хотіла їхати зі столиці, а одруження з молодим лейтенантом давало на це право. Вони щойно познайомилися, та хлопець погодився допомогти. Вже 30 років живуть душа в душу, няньчать онуків. Кажуть, завдяки звичці про все говорити прямо.

- А правда, що в радянські часи презервативи пересипали тальком? - дівчата дивляться на мене як найстаршу.

Я цього не знаю. Треба запитати в Санченка. Може, включить у наступну книжку "Словник для негромадян Радянського Союзу".

Зараз ви читаєте новину «Презервативи з тальком». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3857
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода