Ексклюзиви
Неділя, 15 листопада 2020 14:24

Теплу суперземлю і субнептун знайшли астрономи недалеко від Сонця

Теплу суперземлю і субнептун знайшли астрономи недалеко від Сонця
Поза межами Сонячної системи знайшли нові планети. Фото: korrespondent.net

Астрономи знайшли теплі суперземлю і субнептун біля двох близьких до Сонця спокійних червоних карликів.

Об'єкти можна назвати природними лабораторіями з дослідження процесів формування і еволюції планет, пише N+1.

Відкриття зробили з космічного телескопа TESS. Він займається пошуком далеких планет за допомогою методу транзитної фотометрії.

TESS стежить за яскравими зірками на відстані від 30 до 300 світлових років від Сонця. Телескоп уже просканував 85% небесної сфери, поспостерігавши кілька сотень тисяч зірок. Йому вдалося знайти екзопланети TOI 122b і TOI 237b біля неактивних M-карликів.

TOI 122b - субнептун з радіусом близько 2,72 радіуса Землі і масою 8,8 мас Землі. Він робить один оборот навколо свого червоного карлика. Він у 0,31 рази менш важкий, ніж Сонце, за 5,08 земних дні і знаходиться на середній відстані приблизно 0,04 астрономічних одиниці від зірки.

Ймовірно, що планета має щільну атмосферу і не перебуває в зоні життя своєї зірки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: NASA показали ефектні фото Землі з космосу

TOI 237b знаходиться в системі червоного карлика. Він в 0,17 рази менш важкий, ніж Сонце і розташований на відстані близько 124 світлових років від Сонця. Планета приблизно в три рази важча за Землю, а її радіус в 1,44 рази більше від радіуса Землі. Її рівноважна температура становить близько 355 кельвінів.

TOI 237b здійснює один оберт навколо свого червоного карлика за 5,44 земних дня і знаходиться на середній відстані приблизно 0,03 астрономічних одиниці від зірки.

Астрономи вважають, що обидва цих об'єкти є цікаві з точки зору вивчення освіти, динаміки і складу екзопланет, в подальшому можуть бути проведені спектроскопічні дослідження їх атмосфер.

Космічна агенція NASA показала, як виглядають потужні вихори на Юпітері, які на знімку нагадують букет троянд.

Зараз ви читаєте новину «Теплу суперземлю і субнептун знайшли астрономи недалеко від Сонця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі