Понеділок, 27 травня 2019 15:43

В електроенергетиці вже запущені незворотні процеси, які унеможливлюють відтермінування старту ринку – Трохимець

В електроенергетиці вже запущені незворотні процеси, які унеможливлюють відтермінування старту ринку – Трохимець
Президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець прокоментував можливі наслідки відстрочки запуску енергоринку. Фото: Главком

Сьогодні вже запущені незворотні процеси в електроенергетиці, які унеможливлюють відтермінування запуску ринку з 1 липня. Таку думку висловив президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець в блозі на "ЛІГА".

"Сьогодні ті самі люди, які лобіювали запровадження ринку електроенергії, лобіюють відтермінування його запуску…..користуючись застарілими аргументами. Але, на відміну від квітня 2017, сьогодні вже запущені незворотні процеси в електроенергетиці, які унеможливлюють відтермінування запуску ринку", - заявив Трохимець.

Окрім того, юрист звернув увагу, на ризики для України, пов'язані з відтермінуванням запуску ринку. "По-перше, це може призвести до погіршення взаємовідносин з міжнародним співтовариством. Вже 23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії. По-друге, від цього залежить, чи отримає Україна макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн євро від ЄС."

На думку Трохимця, ринок електроенергії треба запускати вже з 1 липня 2019 року, а держава в особі НКРЕКП, Антимонопольного комітету та Кабінету Міністрів має зробити все, аби безболісно пройти перехідний період для людей, бізнесу та електроенергетичної системи України.

"Щодо подорожчання електроенергії для населення - то в Уряду є всі механізми, як правові, так і економічні для унеможливлення такого подорожчання", - наголосив юрист.

Зараз ви читаєте новину «В електроенергетиці вже запущені незворотні процеси, які унеможливлюють відтермінування старту ринку – Трохимець». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20835
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода