Середа, 15 квітня 2015 10:39

Усі документи Євразійського союзу засекретять

Усі документи Євразійського союзу засекретять
Фото: ipress.ua

Рада Федерації РФ 15 квітня ратифікує "Угоду про порядок захисту конфіденційної інформації та відповідальність за її розголошення при здійсненні Євразійською економічною комісією повноважень з контролю за дотриманням єдиних правил конкуренції".

Документ визначає правила захисту конфіденційної інформації, пов'язаної з діяльністю Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), та відповідальність осіб, які мають до неї доступ, пишуть "Известия".

Як заявив офіційний представник президента РФ при ратифікації цієї угоди, заступник голови Федеральної антимонопольної служби Андрій Циганов, таким чином Росія завершує формування системи антимонопольного контролю Євразійського економічного союзу на транскордонних товарних ринках Росії, Білорусі, Казахстану, Вірменії та Киргизії.

Білорусь ратифікувала угоду до 1 січня 2015 року, Казахстан підписав її в березні 2015-го. Киргизія приєдналася до неї автоматично в момент прийняття рішення про приєднання до ЄАЕС, у Вірменії передбачаються певні спеціальні процедури, зараз готують відповідні документи, повідомив Циганов.

"Угода поширюється на ті відносини, які виникають між Євразійською економічною комісією, органами державної влади сторін, які є членами ЄАЕС, і юридичними, фізичними особами сторін, які володіють цією конфіденційною інформацією", - повідомив Циганов.

За його словами, вся інформація, яка потрапляє в розпорядження Євразійської економічної комісії, автоматично отримує гриф "для службового користування". За розголошення винній особі загрожує, наприклад, дисциплінарна відповідальність, яка включає в себе дострокове припинення повноважень члена Євразійської економічної комісії або звільнення її співробітника. Також винні особи можуть бути притягнуті до цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності в залежності від ступеня провини та законодавства країн учасників ЄАЕС.

Угоду про створення ЄАЕС було підписано в 2014 році, в січні 2015-го вона вступила в силу. На сьогодні у союз входять Росія, Білорусія, Казахстан і Вірменія. Планується, що в травні цього року в ЄАЕС вступить Киргизія. 

Зараз ви читаєте новину «Усі документи Євразійського союзу засекретять». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26258
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути