Четвер, 14 листопада 2019 19:48

Птахівники не погодилися з висновками АМКУ з приводу ситуації на ринку курятини

Птахівники не погодилися з висновками АМКУ з приводу ситуації на ринку курятини
Фото: YouTube

На ринку курятини в Україні є жорстка конкуренція, уважають в асоціації "Союз птахівників", повідомляє УНН із посиланням на заяву членів організації. Так у "Союзі птахівників" відреагували на висновки Антимонопольного комітету України, який заявив, що виявив на ринку ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

"За інформацією асоціації, на ринку м'яса птиці сьогодні працює приблизно 100 суб'єктів господарської діяльності, які жорстко конкурують між собою. Зовнішнім проявом конкуренції на внутрішньому ринку є стабільність, а в деякі періоди навіть зниження цін, що підтверджується даними Держстату України", – зазначили в "Союзі птахівників".

Те, що на ринку є великі виробники, ще не означає їх монопольного становища, заявили автори.

"Група компаній МХП здійснює діяльність на ринку курятини в умовах жорсткої конкурентної боротьби. Успіх у цій боротьбі визначає тільки вибір споживача. Яскравим підтвердженням визнання споживачами високої якості продукції "Миронівський хлібопродукт" є її успішний вихід на ринки ЄС і багато інших країн світу", – уважають в асоціації.

Підвищення цін на продукцію в липні – серпні 2017 року, про яке повідомили в АМКУ, було пов'язане з економічною ситуацією у країні, підкреслили птахівники.

"Об'єктивно аналізуючи ситуацію, потрібно врахувати кілька факторів, які вплинули в цей період на цінову ситуацію на ринку. Це, у першу чергу, збільшення цін на корми на 17%, на комунальні послуги на 10%, на паливно-мастильні матеріали на 30%, підвищення зарплат у секторі більше ніж на 25%, знецінення національної валюти щодо євро більш ніж на 20%, а це прямий вплив на вартість ветеринарних препаратів, вітамінів, кормових добавок, обладнання, яке переважно закуповується у європейських виробників. Подорожчання курятини в межах зростання цін на складові було в той період об'єктивним і обґрунтованим", – повідомили в організації.

12 листопада АМКУ затвердив звіт про результати дослідження ринку курятини у 2016–2018 роках і порахував, що найбільший виробник, МХП, займає на ринку частку 45%.

Зараз ви читаєте новину «Птахівники не погодилися з висновками АМКУ з приводу ситуації на ринку курятини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22998
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода