Ексклюзиви
Вівторок, 19 квітня 2011 17:48

Прибутковість сільгосподарства можна підняти до 70 млрд грн - науковці

Прибутковість сільгосподарства можна підняти до 70 млрд грн - науковці

За розрахунками національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", формування прозорих взаємовідносин на ринку земельних ресурсів дозволить збільшити прибутковість сільського господарства України до 70 млрд грн при сьогоднішніх 5 млрд грн.

Про це сьогодні йшлося на засіданні Науково-технічної ради Міністерства аграрної політики та продовольства України, повідомляє прес-служба відомства.

Експерти зазначили, що запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення стане логічним завершенням земельної реформи. При цьому після введення сільськогосподарської землі в обіг оцінка вартості земельних ділянок відповідатиме світовій.

Науковці розділили бачення міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка щодо реформування земельних відносин в Україні.

"Сьогодні середня вартість одного гектару землі в Україні - 2500 дол. при тому, що у світі найменша ціна на землю - 3500 дол. Справедлива грошова оцінка створить ефективну економічну мотивацію для роботи селянина на землі. Саме це стане запорукою відродження українського села", - заявив академік, директор національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Петро Саблук.

 

Зараз ви читаєте новину «Прибутковість сільгосподарства можна підняти до 70 млрд грн - науковці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22066
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода