Понеділок, 25 січня 2016 16:14

Пік падіння економіки України пройдений - Світовий банк

Пік падіння економіки України пройдений - Світовий банк

На 2016 рік Світовий банк прогнозує зростання ВВП України 1%, сказав його директор по Україні, Білорусі та Молдові Чимяо Фан. Про це пише ЛігаБізнесІнформ.

"Дуже важливо, що відновлення, нехай і невелике, дозволить інвесторам поступово відновити довіру до української економіки. Це набагато важливіше, ніж конкретні цифри зростання. Зрозуміло, можливе і зниження ВВП. Але я сподіваюся, виходячи з тих даних, які ми маємо, і враховуючи спостережувані тенденції, що пік падіння пройдено і економіка почне відновлення", - сказав він на зустрічі Європейської бізнес асоціації.

На думку Чимяо Фана, за 18 останніх місяців є зрушення в роботі державних інститутів. Поступово уповільнювалося падіння ВВП. Є всі передумови для його зростання. Серед ризиків згадується стан світової економіки, невизначеність на фінансових ринках, уповільнення економік Китаю та інших країн БРІК. Хоча Україна знаходиться в дещо кращому становищі, ніж багато інших сировинних країн. Ціна на один з ключових експортних продуктів України - зерно - не впала так значно, як на вуглеводні, метал і руду. Водночас інші експортні товари України різко подешевшали, і поки не варто очікувати пожвавлення на ринках металу або хімічної продукції.

"Позитивну роль в українському експорті зіграє угода про зону вільної торгівлі з ЄС, що вступила в силу. Це дозволить у перспективі наростити експорт. На українську продукцію є величезний попит в Азії, Африці, на Близькому Сході. І якщо інвестклімат в Україні покращиться, то азійські та африканські інвестори зацікавляться експортним потенціалом країни", - підкреслюється в доповіді.

Загрозами економічного розвитку України називає конфлікт на Донбасі і ризик блокування реформ.

"У довгостроковій перспективі ми налаштовані в цілому оптимістично щодо перспектив української економіки. Необхідно вірити в майбутнє цієї країни. Україна володіє третиною світового чорнозему. У неї прекрасне географічне положення: близькість до найбільшого платоспроможному ринку - Європи, величезний транзитний потенціал. І що найважливіше: в Україні дуже багато талановитих і освічених людей", - наголошується в документі.

Зараз ви читаєте новину «Пік падіння економіки України пройдений - Світовий банк». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26463
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути