четвер, 14 листопада 2019 13:46

Німеччина не змогла зняти обмеження з "Північного потоку-2" - Гончарук

Німеччина не змогла зняти обмеження з "Північного потоку-2" - Гончарук
Німеччина не схвалила правки до європейського законодавства, які дозволяють скасувати обмеження на використання "Північного потоку-2". Фото: 5 канал

Правка, яку 13 листопада підтримав німецький парламент, не зніме обмежень на будівництво російського "Північного потоку-2".

"Уряд України вітає імплементацію Бундестагом Газової директиви ЄС. Очікуємо, що незалежний енергетичний регулятор Німеччини також діятиме у строгій відповідності до Директиви. Цю позицію також підтримала Єврокомісія", - заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, пише "Європейська правда".

Гончарук підтвердив, що Німеччина не схвалила правки до європейського законодавства, які дозволяють скасувати обмеження на використання "Північного потоку-2".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що загрожує Україні без контракту на транзит

13 листопада Бундестаг з другої спроби ратифікував оновлене законодавство ЄС, яке поширює норми на морські трубопроводи, зокрема "Північний потік-2". До законопроекту намагалися внести правку, щоб надати право Німеччині вивести "Північний потік-2" з під дії закону.

Так, третій енергопакет ЄС поширює обмеження на газопроводи з третіх країн. Постачальник газу не може бути одночасно власником газопроводу. Крім того, у магістралі мають бути зарезервовані потужності для незалежних постачальників. Це загрожує збитками Газпрому.

"Північний потік-2" - магістральний газопровід, що будується з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км (2400 км за двома ниткам). Є розширенням "Північного потоку". При цьому, трубопровід проходить через виняткові економічні зони і територіальні води п'яти країн - Німеччини, Данії, Росії, Фінляндії та Швеції.

Зараз ви читаєте новину «Німеччина не змогла зняти обмеження з "Північного потоку-2" - Гончарук». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути