Ексклюзиви
Субота, 20 липня 2019 13:32

Нацбанк випустив монету на честь автора української абетки

  Нацбанк випустив нову пам'ятну монету. Фото: Journalist.
Нацбанк випустив нову пам'ятну монету. Фото: Journalist.

Нацбанк випустив пам'ятну монету в честь письменника і перекладача Пантелеймона Куліша. Він був автором першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного правопису.

Вона з'явиться в обігу з 22 липня. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

На аверсі монети розміщено: угорі ліворуч – малий Державний Герб України з написом "Україна, 2 гривні,2019" (ліворуч на дзеркальному тлі) та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Праворуч – вишитий рушник та цитата з Кулішевого листа до дружини Ганни Барвінок: "Зовсім інша була б річ, якби ми єдиними устами і єдиним серцем трудились над пробудженням суспільно-національної свідомості в Україні".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні з'явилися нові монети

На реверсі монети зображено портрет Куліша, ліворуч від якого літери алфавіту, праворуч – написи: роки його життя 1819,1897 та Пантелеймон Куліш.

 
 

Пантелеймон Куліш – одна з найколоритніших постатей свого часу в українській літературі. Він автор фонетичного правопису, який став основою усистематизованого сучасного українського правопису, першого українського історичного роману ("Чорна рада"), батько українського художнього перекладу (перекладав твори Шекспіра, Байрона, Гейне, Гете, Шиллера, першим переклав Біблію українською мовою). Проводив активну діяльність щодо формування в суспільній свідомості переконання про життєву необхідність розвитку національної літератури, української мови, без нормального функціонування якої на всіх рівнях поступ нації неможливий.

Зараз ви читаєте новину «Нацбанк випустив монету на честь автора української абетки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22095
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода