Середа, 30 квітня 2014 12:45

Кримські фермери зазнають величезних збитків: їхні товари нікому не потрібні

Кримські фермери зазнають величезних збитків: їхні товари нікому не потрібні
Кримська полуниця виявилась непотрібною. Фото: myvin.com.ua

Кримські фермери зазнають суттєвих втрат через неможливість продавати тепличну полуницю. Російські ринки для них ще не відкриті, а українські вже закриті.

Про це Gazeta.ua розповів бізнесмен Віктор Урбан із міста Саки.

"Щоб вивезти продукцію в Росію чи в Україну, треба 15 годин простояти в черзі на митниці. За цей час та полуниця загниє. Зараз продаємо її на кримських ринках. Ціна як на початок сезону досить низька: лише по 30-35 гривень. Торік на початку сезону полуницю продавали по 50 гривень за кілограм", - зазначив він.

За його словами, найбільші втрати кримчани відчують після того, як почне дозрівати полуниця на полях.

"Торік у мене було майже 40 тонн ягоди. Я наймав людей на збирання. Місяць працювало близько сотні працівників. Цього року мені дешевше поля лишити незібраними. В нас прогнозують за тиждень зниження ціни на половину. Продавати ягоду по 15 гривень невигідно. На український ринок нашу продукцію взагалі не відпускають", - розповів Урбан.

Керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції "ААА" Марія Колесник вважає, що від неможливості ввезення продукції в Україну постраждають лише кримські фермери.

"Вони ввозили досить мало ягоди, але вона завжди була першою. До того ж завжди позиціонували себе як елітні фермери, тому ціна на їх продукцію була вища. Цього року полуниця на українських ринках з'явиться на початку червня. Перша ягода буде по 30 гривень, потім ціна падатиме, але по 10 гривень полуниці цього року найімовірніше не буде", - спрогнозувала вона.

Кримські фермери ввозили продавати на материк лише 20% вирощених ягід.

"Зараз почалася лише теплична полуниця. Такої вирощують багато на Закарпатті, є парники й під Києвом. Потреба в такій ягоді невелика, бо ціна досить на неї висока", - пояснила Колесник.

Зараз ви читаєте новину «Кримські фермери зазнають величезних збитків: їхні товари нікому не потрібні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 107
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути
Погода