вівторок, 22 січня 2019 17:49

Формулу Роттердам+ не критикують міжнародні організації - інвестаналітик

Формулу Роттердам+ не критикують міжнародні організації - інвестаналітик
Керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін каже, що кращої формули для утворення єдиної ціни на вугілля поки не придумали

Претензії до формули Роттердам+ є тільки всередині країни від політиків лівого табору, міжнародні ж організації її підтримують. Про це заявив керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чуріна, коментуючи принципи ціноутворення на енергоресурси в Україні.

"На даний момент з боку міжнародних організацій формула не викликає сильного збентеження. Вона викликає сильне збентеження всередині країни, особливо з боку того, що називається, політиків лівого табору, які надмірно соціально орієнтовані. Порахувати ціну видобутку на одній шахті можна по одній ціні, видобуток вугілля на іншій шахті за іншою ціною. І теж треба розуміти, що в цю ціну входить і чи входять в цю собівартість повні витрати на модернізацію шахт. Тобто, це завжди індивідуально. Щоб зробити якусь єдину, зрозумілу ціну, поки краще моделі не придумали, ніж "Роттердам плюс".

За словами експерта, Україна на вимогу міжнародних партнерів перейшла на нову модель взаємовідносин в газовій сфері, коли були встановлені єдині ціни для промисловості і населення. "Мова йде не тільки про пряму вимогу МВФ. Йдеться про здоровий глузд, коли один товар не може мати дві різні ціни. Саме це створювало багато корупційних схем за попередньої моделі ціноутворення на газ, коли чітко проконтролювати, куди йде газ, на потреби населення або це йде на юрособи окремі, тобто, це створювало дуже багато проблем в обліку. Тому що враховувати газ за однією ціною для одних потреб, за іншою ціною для інших потреб - це технічно складно. Це створює саме корупційні ризики. Здоровий глузд підказує, що ціна на якийсь зрозумілий товар повинна бути зрозуміла".

Нагадаємо, раніше експерти з Європейської асоціації вугільної промисловості підтримали використання формульного ціноутворення на вугілля при розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії.

За словами глави НКРЕКП Оксани Кривенко, формула Роттердам+ стримує зростання цін на електроенергію і дозволяє зберігати в Україні найнижчі тарифи.

Зараз ви читаєте новину «Формулу Роттердам+ не критикують міжнародні організації - інвестаналітик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути