Ексклюзиви
Середа, 12 червня 2013 17:07

Експерт: Мораторій на пеню зі споживчих кредитів - абсурд

Експерт: Мораторій на пеню зі споживчих кредитів - абсурд
Олександр Охріменко: в споживчому кредитуванні завжди велика пеня й великі штрафи. Фото: politdengi.com.ua

Вводити мораторій на примусове стягнення пені та штрафів за договорами споживчого кредитування - це абсурдне з економічного погляду рішення.

Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Якщо говорити про довгострокові кредити, то там пеню можна не брати. Позичальників добре перевіряють, вони дають в заставу майно. А в споживчих кредитах не можна не використовувати пеню. Вони апріорі видаються дуже швидко, там немає застави. Саме пеня в них виконує роль застави. Це "батіг", який стимулює позичальника вчасно віддавати кредит", - переконаний економіст.

За його словами, якщо не буде пені - треба буде придумувати якісь неймовірно великі штрафи або вимагати заставу.

На думку економіста, в разі прийняття відповідного законопроекту банки зовсім не видаватимуть споживчі кредити.

"Від цього рішення ніхто не виграє - ні банки, ні позичальники. Справи в банківській системі погіршаться", - вважає пан Охріменко.

Експерт зазначив, що в споживчому кредитуванні завжди велика пеня й великі штрафи.

"У США вартість іпотеки (довгострокового кредиту) - 4%, бо там є застава. В споживчих кредитах ставки на рівні 20%, а штрафні санкції можуть доходити до 60%", - розповідає експерт.

Він наголосив, що мораторій на пеню - популістське рішення.

"Я б такий неправильний законопроект не приймав би", - підсумовував експерт.

Нагадаємо, 10 червня народний депутат від фракції Партії регіонів Олександр Фельдман зареєстрував законопроект №2278а, який пропонує ввести мораторій на примусове стягнення пені та штрафів за договорами споживчого кредитування. При цьому мораторій не стосується заборгованості за основною сумою кредиту та відсотків. На думку автора законопроекту, його прийняття дозволить зменшити фінансове навантаження на позичальників та буде стимулювати банки до підвищення якості обслуговування клієнтів.

Зараз ви читаєте новину «Експерт: Мораторій на пеню зі споживчих кредитів - абсурд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі