субота, 04 липня 2020 21:10

Як зміниться пенсійна система в Україні: думка економіста

Як зміниться пенсійна система в Україні: думка економіста
Українським пенсіонерам часто не вистачає страхового стажу. Фото: pixabay.com

В уряді заговорили про нову пенсійну реформу. Зміни відчують отримувачі пільгових пенсій, розповів Gazeta.ua Олексій Кущ, експерт із питань економіки Інституту Growford.

"Як такого законопроекту ще немає. Та вже зрозуміло, що найбільше постраждають металурги, шахтарі, хіміки. Не виключено, що зміни торкнуться військових пенсіонерів. Вони, наприклад, також мають право виходити на пенсію раніше", - говорить економіст.

Додає, що у меморандумі з МВФ йдеться про посилення адміністрування пенсійної системи.

"Тобто уряд зобов'язаний приймати міри, щоб зменшити кількість нових пенсіонерів. Зрозуміло, що зараз це роблять під приводом скорочення дефіциту Пенсійного фонду. Адже грошей не вистачає", - пояснює Кущ.

За його словами, паралельно хочуть запустити накопичувальну пенсійну систему – своєрідну знеболюючу ін'єкцію, щоб подолати негативний шок від реформи у вигляді зростання пенсійного віку, необхідного ліміту страхового стажу.

"Для тих, хто старше 35 років, накопичувальна пенсійна система фактично нічого не дасть. Люди не встигнуть заробити, щоб накопичувати кошти. Другий рівень планують запровадити за рахунок обов'язкового страхування осіб роботодавцями. Умовно кажучи, у найманого працівника із зарплати забиратимуть 100 гривень, але в масштабах країни це мільярди. Куди будуть вкладати кошти недержавні пенсійні фонди? У майбутньому з цими грішми може статися те ж, що й з банківськими вкладами у 2014-2015 роках. Також це додаткове фіскальне навантаження на бізнес. Західні економіки навпаки знижують податковий тиск", - наголошує економіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям підняли мінімальну зарплату: рішення уряду

Додає, що українським пенсіонерам часто не вистачає страхового стажу.

"Більшу частину життя наші пенсіонери працювали за радянських часів, коли роботодавці не платили страхових внесків. Пережили кілька економічних криз, втрачали роботу. У Європі від самого початку сформувалася ринкова економіка. Людина платить податки, а держава у якості компенсації дає пакет соціальних послуг. У першу чергу - якісне медичне та пенсійне забезпечення", - підсумував економіст.

Уряд вирішив впровадити нову пенсійну реформу, яка вступить у дію з 2021 року. Планують ввести підвищений тариф єдиного соціального внеску за осіб, зайнятих на роботах за списками пільгових категорій професій. Не будуть призначати пенсії за вислугу років. Через нестачу коштів країну хочуть перевести на накопичувальну пенсійну систему.

Зараз ви читаєте новину «Як зміниться пенсійна система в Україні: думка економіста». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути