Ексклюзиви
Четвер, 07 листопада 2019 16:03

Один снаряд може перетворити Авдіївку на зону екологічного лиха
10

Авдіївський коксохімічний завод на Донеччині має намір нейтралізувати накопичувач хімічних відходів.

"Це не діюче хвостосховище, і за технологією підприємства в ньому немає необхідності на сьогоднішній день. Авдіївський коксохім його не використовує, і в нього вже нічого не зливає. Тому підприємство зробило запит на проект ОБСЄ, щоб знайти відповідні технології з можливістю переробити або хоча б нейтралізувати цей накопичувач. Надалі цей майданчик, за умови нейтралізації, можна буде використовувати, наприклад, для будівництва нового сучасного полігону твердих побутових відходів, якого потребує місто Авдіївка", - консультант ОБСЄ Ірина Ніколаєва, пишуть Донецкие Новости.

Земля та вода в цьому місті отруєна, але природа знаходить в собі сили все перемогти
Фото: Донецкие новости
Хвостосховище - це комплекс споруд, які використовують для зберігання радіаційних, токсичних, або хімічних відходів.
Один влучний постріл і це місце на багато років стане другою "Зоною"
Хвости - це продукти збагачення корисних копалин з малим умістом цінних компонентів. Їх скидують, бо подальше витягання цих компонентів недоцільне
Авдіївське хвостосховище не експлуатується з 2001-го року

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авдіївський коксохім опинився на межі зупинки – директор заводу

Хвостосховище розташовано неподалік лінії фронту. Його не експлуатують з 2001-го. Тут зберігають 443,1 тис. тонн хімічних відходів. У результаті попадання снаряду відходи можуть загорітися.

Ніколаєва уточнила, що рідину в накопичувачі "випарюватимуть" спеціальні компанії. Таким чином він зможе стати придатним для зберігання інших видів відходів.

Біля Торецька можлива ще одна техногенна катастрофа.

"На місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи з укріплення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. У цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тис. тон рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства.

Зараз ви читаєте новину «Один снаряд може перетворити Авдіївку на зону екологічного лиха». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3820
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода