Понеділок, 30 вересня 2013 15:47

30 вересня - день святих мучениць Віри, Надії та Любові

30 вересня - день святих мучениць Віри, Надії та Любові
Фото: subscribe.ru

В останній день першого місяця осені — 30 вересня — християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують празник Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. В Україні цей в цей день подвійне свято — з 2009 року 30 вересня в нашій державі на державному рівні відзначають День усиновлення.

Згідно з історичними даними, вдова Софія з доньками, які мали імена трьох головних християнських чеснот, жила в Римі в ІІ ст., при імператорі Адріані (117-138). Сім'я була християнською. Довідавшись про це, імператор особисто захотів зустрітися з ними.

Усі четверо прийшли до нього та сміливо висловили сповідання християнської віри. Імператор був вражений твердістю їх віри та відіслав доньок Софії до однієї язичниці, яка мала переконати їх зректися християнства. Коли це виявилося даремним, імператор особисто вимагав від сестер зректися віри та принести жертву язичницьким богам. Та дівчата з обуренням знехтували таким наказом імператора. Після цього він наказав піддати дітей різноманітним тортурам.

Згорьована мати особисто поховала замучених доньок. На третій день безперервної молитви біля могили дітей свята Софія там і померла. Ця подія відбулася 137 року.

Найстаршій доньці Вірі було 12 років, Надії — 10, а Любові — 9. Церква причислила сестер та їх матір до лику святих. Мощі святих мучениць від 777 року зберігаються в Ельзасі, в церкві Ешо.

Зараз ви читаєте новину «30 вересня - день святих мучениць Віри, Надії та Любові». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі