Ексклюзиви
Неділя, 13 травня 2007 17:24

У театрі кидаються мертвою рибою

Мертвого карася кидають під ноги глядачам на виставі "Екшен" французького режисера Венсана Марге, 25 років. Прем"єра комедії відбулася минулого тижня в театрі при Київському центрі ім. Леся Курбаса.

Режисер народився в місті Безансон, на сході Франції. Учився в театральній школі "Ахтінґ Інтернейшенел" у Парижі. Там познайомився з українським театральним режисером Олегом Ліпциним.

— Три роки в Парижі я був актором і помічником цього великого режисера, — каже Марге. — А потім потрапив на курс Ліпіцина в Київському університеті імені Карпенка-Карого. Писав диплом про зв"язок між публікою та актором. Вистава "Екшен" — випробування цієї проблеми на практиці.

Сюжету у виставі немає. Півтори години актори шукають сторінку з неіснуючої книги.

— У всіх театрах багато часу приділяють сценарію, — пояснює задум режисер. — А треба шукати інший зв"язок із глядачем.

Із декорацій тільки стіл, на якому лежить запечена індичка. Поряд велике червоне крісло. Актриса Яна Соболевська закликає: "Плескайте в долоні!", а потім співає "От улыбки станет всем светлей". Актор Олександр Куколенко протягом вистави весь час ламає стільці.

— Я їх знайшов на смітнику, — зізнався інший актор, 24-річний Олександр Комаренко. — До прем"єри готувалися 12 днів, тому репетирували навіть уночі. Із режисером працювали через перекладача. Хоча іноді розуміли Венсана без слів.

По закінченні вистави зала викликає акторів "на біс", проте вони не виходять.

Цього місяця комедію "Екшен" покажуть у Київському центрі ім. Леся Курбаса 21 та 22-го. Квитки коштують 20 грн.

Зараз ви читаєте новину «У театрі кидаються мертвою рибою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі