Вівторок, 02 вересня 2008 14:56

Світлана Василенко носить 20-кілограмові обладунки

Автор: фото: Михайло ПЕРКОВ
  У фортеці ”Біла Либідь” на Хмельниччині учасники  фестивалю ”Стародавній Меджибіж” влаштовують лицарські бої
У фортеці ”Біла Либідь” на Хмельниччині учасники фестивалю ”Стародавній Меджибіж” влаштовують лицарські бої

23 серпня на Хмельниччині у фортеці "Біла Либідь" відбувся фестиваль військової реконструкції "Стародавній Меджибіж". На нього приїхали 300 глядачів і 200 учасників. Організатори влаштували штурм дерев"яної споруди, яку збудували для цього на території старої фортеці.

Кількадесят закутих у важкі обладунки лицарів намагаються влізти на стіни. Одна група за допомогою драбини, інша — виклавши "східцями" щити. Хвилин за п"ять фортецю захоплюють.

21-річний Ілля з вінницького клубу "Аркона" знімає шолома.

— Відчуття — просто абалдєть, — каже хлопець. Він важко дихає, на лобі виступає піт. — Обладунки виготовляю сам. Ціна шлема — 200–400 гривень. Щит обійдеться від 100 до 200, кольчуга — 400. "Руки" коштують по сотні гривень кожна, а меч — від 100 доларів. Якщо робити самому — дешевше.

Розпочинається другий штурм. У ньому бере участь єдина жінка, 26-річна киянка Світлана Василенко. Під час бою у неї злітає шолом. Суперник зупиняє меч у кількох сантиметрах від її голови.

— Усе гаразд, — запевняє Світлана. Вона тримає дворучний топірець. З глиняного кухля п"є пиво. — Я навіть не встигла злякатися. Батьки не люблять моєї забави, але ж я вже доросла. Важу 60 кілограмів, зріст 168 сантиметрів, а заліза ношу кілограмів 20. У відкритий двобій намагаюся не вступати. Допомагаю хлопцям когось завалити.

У перервах між боями показують своє мистецтво гості з Росії, Молдови, Білорусі.

Учасники гуртів "Лютоверьє" і "Пярєварацєнь" незадоволені українськими митниками.

— На границе нас мусолили шесть часов, — розповідає 21-річний Іван Соболевський з Мінська. — И дороги у вас — колдобина на колдобине. А встретили нормально. Поражает то, что милиция не ищет предлогов к задержанию. У нас уже половина участников вместе со зрителями сидела бы по каталажкам.

Поражает то, что милиция не ищет предлогов к задержанию

Найбільшого бійця глядачі назвали Слоном. 30-річний Руслан Білоненко за фахом дитячий психолог.

— У мене вага 130 кілограмів, — говорить чоловік. — Обладунки ще кілограмів на 25. Я сражаюся лише заради перемоги.

Вхід на фестиваль для глядачів коштує 50 грн, для учасників — 10.

— У нас великі затрати, — зауважує один з організаторів заходу 27-річний хмельничанин Костя Пархоменко. — Тільки за охорону міліції заплатили 2 тисячі гривень. А ще ж оренда фортеці.

Зараз ви читаєте новину «Світлана Василенко носить 20-кілограмові обладунки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода