Ексклюзиви
Понеділок, 17 грудня 2007 20:38

Загрози українській економіці поки що немає

Однією з причин різкого зростання зовнішньоторговельного дефіциту економіст Центру соціально-економічних досліджень "САSE-Україна" Світлана Таран, 33 роки, називає поетапне зменшення митних ставок на імпорт 2005 року. Це обґрунтовувалося виконанням зобов"язань перед вступом до Світової організації торгівлі.

Імпорт збільшувався й через об"єктивні економічні фактори. Наприклад, у зв"язку з підвищенням цін на енергоносії стали більше завозити енергоощадне обладнання. Зрештою, зростання соціальних виплат викликало кредитний бум серед населення. Люди стали більше купувати імпортних товарів широкого вжитку — побутову техніку, електроніку, автомобілі.

— Експорт теж зростав, — зауважує економіст. — Позитивна динаміка спостерігалася в першому кварталі поточного року — тоді на світових ринках зросли ціни на продукцію металургії. Однак тепер темпи зростання імпорту знову пришвидшилися. Дефіцит зовнішньоторговельного балансу збільшується.

Водночас Світлана Таран упевнена: для нашої економіки поки що значних загроз це не несе.  Зростання імпорту вимиває з країни валюту, але прямих іноземних інвестицій все одно надходить дещо більше.

Зараз ви читаєте новину «Загрози українській економіці поки що немає». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2940
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути