Ексклюзиви
Неділя, 22 липня 2007 17:54

Уряд раптом згадав про інвалідів

Міністр праці і соціальної політики Михайло Папієв від імені уряду заявив про плани створення мільйона робочих місць для інвалідів. Реалізувати цей задум збираються зокрема через всеукраїнську благодійну організацію "Соціальна допомога". Ось це, мовляв, і буде наочним прикладом контакту влади, бізнесу та недержавних організацій у справі соціального захисту людей.

Але ще кілька років тому президент Віктор Ющенко виступив з ініціативою створити в країні той самий мільйон робочих місць для всіх, не лише для інвалідів. І його нібито створили. Принаймні рапортували  про це на кожному кроці. Але, як з"ясувалося згодом, робочі місця здебільшого "зліпили" з того, що вже було. Трохи модернізували і видали за нові. Водночас фахівці казали: штучно організувати таку кількість вакансій неможливо. Це має бути природній процес, який базуватиметься на зростанні економіки.

А гасло про мільйон робочих місць для інвалідів узагалі безглузде. Навіщо стільки вакансій для людей з обмеженими можливостями, якщо їх у країні близько 2,6 мільйона? А якщо вирахувати людей похилого віку, дітей, зовсім не працездатних фізично та психічно та тих, хто вже працює, — вийде десь півмільйона.

Може, такі гігантські соціальні плани пов"язані зі звичайною практикою: краще заявити більше, а зробити як удасться. А можливо, то  звичайний передвиборний хід. Уже звичною стала активізація соціальних планів саме в таку пору: підвищують пенсії та соціальні виплати, знаходять гроші на погашення заборгованості із заробітної плати тощо. Така щедрість притаманна всім без винятку українським можновладцям, незалежно від їхнього політичного забарвлення. Але якщо збільшення пенсій та зарплат можна потримати у руках, то як перевірити правдивість обіцянок щодо тих самих робочих місць для інвалідів? На папері вони справді можуть існувати. Тим більше, що закон зобов"язує роботодавця до чотирьох відсотків робочих місць бронювати для цієї категорії громадян. За це підприємство має навіть певні пільги. Та на практиці часто виходить, що такі працівники — це "мертві душі". У відомостях — є, на роботі — немає.

За часів СРСР інвалідів теж працевлаштовували. Але в дивний спосіб. Наприклад, хворим-церебральникам, які погано володіли своїми руками і не могли навіть самі їсти, пропонували клеїти коробочки з картону? Зараз уряд нібито дарує таким людям надію. Та може, йдеться про коробочки? Інакше незрозуміло, звідки візьметься той мільйон.

Зараз ви читаєте новину «Уряд раптом згадав про інвалідів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3015
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути