Вівторок, 17 липня 2007 17:38

"Укрзалізниця" стала цілковитим монополістом

Минулого тижня Кабінет Міністрів надав право безпосередньо "Укрзалізниці" встановлювати тарифи на транспортні перевезення. Вони складають левову частку прибутку залізничного монополіста. Раніше тарифи встановлювало Міністерство транспорту.

Право встановлення тарифів на пасажирські перевезення "Укрзалізниця" має ще з 1996 року. Проте вони збиткові. Тому багато років залізничне керівництво намагалося перебрати на себе встановлення ціни на транзит та перевезення вантажів. Але чиновники Міністерства транспорту не хотіли випускати з рук цю "золоту жилу". І от зараз мрія керманичів української залізниці здійснилася.

— Передача прав на регулювання тарифної політики в області транспортних перевезень призведе до великого зростання загальних прибутків "Укрзалізниці", — каже віце-президент Інституту конкурентного суспільства Дмитро Ляпін, 45 років. — Щоправда, таке рішення суперечить прийнятій цим же урядом Державній програмі реформування залізничного транспорту. Вона передбачає підвищення рівня конкуренції на ринку залізничних перевезень. А цим кроком повністю стверджується монопольне становище на ринку залізничних перевезень саме "Укрзалізниці".

Зараз ви читаєте новину «"Укрзалізниця" стала цілковитим монополістом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1030
Голосування Фінальна частина футбольного Євро - головна спортивна подія 2021 року. Як виступить на турнірі збірна України?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) стане чемпіоном
Переглянути