Ексклюзиви
Четвер, 28 травня 2020 06:30

Україна отримає п'ять мільярдів доларів

Україна та Міжнародний валютний фонд погодили нову програму співпраці в розмірі $5 млрд — 134 млрд грн. Розрахована на 18 місяців. Перший транш становитиме $1,9 млрд.

Гроші допоможуть Україні впоратися з наслідками епідемії коронавірусу й продовжити реформи, каже голова місії МВФ в Україні Іванна Владкова-Холлар. Додаткові кошти потрібні для подолання дефіциту держбюджету, говорить міністр фінансів Сергій Марченко.

— Без траншу МВФ не вистачило б грошей на виплати пенсіонерам, безробітним, малозабезпеченим. Мали б проблеми з фінансування оборони, — каже економіст Борис Кушнірук, 54 роки. — Офіційно бюджету не вистачає 300 мільярдів гривень. А ще цього року треба віддати 3 мільярди доларів попередніх позик. Доходи будуть менші, ніж планували, тому дефіцит зростатиме. З яких джерел його фінансуватимуть — відповіді в уряду нема. Він схиляється до друку грошей.

Зараз ви читаєте новину «Україна отримає п'ять мільярдів доларів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода