Ексклюзиви
Пʼятниця, 20 липня 2007 07:00

Чи почуваєтеся ви в безпеці?

Катастрофа у Львівській області вкотре нагадала про незахищеність кожного з нас перед могутньою й несподіваною бідою. Звісно, таке може трапитися в кожній країні. І єдиною відповіддю є дії держави — як щодо запобігання подібним катастрофам, так і щодо їхньої ліквідації. То чи почуваєтеся ви у безпеці?


Семен ГЛУЗМАН, 60 років, правозахисник:

— Не можу почуватися в цій країні в безпеці хоча б тому, що відсутня якась спрямована та продумана політика захисту населення. Держава виявилася заручником двох кланів, які дбають лише про себе. Звісно, на Заході теж бувають аварії. Але коли екологічною безпекою країни керує людина, яка за рівнем свого інтелектуального розвитку навряд чи знає, що таке фосфор узагалі, просто неможливо бути спокійним. Ця трійця — Кузьмук, Рудьковський і Шуфрич, — яка зараз відповідає за захист населення в екологічній сфері, добре уособлює обличчя нашої держави та її неспроможність дбати про громадян.


Марія МАТІОС, 47 років, письменниця:

— Найбільше мене насторожило, що по-різному оцінювали масштаби аварії та її небезпеку віце-прем"єр Олександр Кузьмук та міністр транспорту Микола Рудьковський. Відсутність же міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича просто шокувала. Узагалі, безпека залежить від Господа Бога. Але в Україні безпечно не може почуватися жодна людина — тим більше після Чорнобиля. Бо ніхто не може бути впевненим, що йому не вішають локшину на вуха. Доки правда не стане у нас системою, про безпеку можна забути.


Євген ЗОЛОТАРЬОВ, 35 років, політик:

— Жодним чином не почуваюся в безпеці. Екологія, проблема техногенних катастроф займають у моїй свідомості чільне місце. У цьому плані українці — одні з найнезахищеніших народів світу. Україна поступово вступає в епоху техногенних катастроф, адже економічна інфраструктура країни повністю зношена. Найгірше, що політики — люди, на яких суспільство поклало відповідальність за вирішення цих проблем — знову шукають не шляхи виходу з ситуації, а "стрілочників". Я жодним чином не симпатизую нинішньому керівництву МНС та Мінтрансу. Але вважаю неприпустимим, щоб їх оголошували винними в цій катастрофі Віктор Балога чи Юлія Тимошенко, а не правоохоронні органи.


Євгенія МІРОШНИЧЕНКО, 76 років, співачка:

— Країна перебуває в стані розладу, яскравим свідченням якого є незгода у владі. Тому нічого дивного у катастрофі немає. Можна говорити і про високу температуру, і про рейки, що розійшлися, навіть про теракт — насправді ж причина у загальній байдужості та халатності. Як можна було так легковажно віднестися до потяга, що віз такий небезпечний вантаж? Якщо всім на все наплювати, то такі трагедії будуть ще не раз. Не тут, так там. Ми всі в небезпеці.


Артур ЛИТВИНСЬКИЙ, 22 роки, фізик:

— Держава цілком спроможна забезпечити екологічну безпеку своїх громадян. Після Чорнобиля в Україні діють одні з найжорсткіших правил екологічної безпеки та контролю в світі. Тому я б не сказав, що в України більше проблем, ніж у провідних країн. Ступінь захищеності громадян залежить від розмірів катастрофи. Згадайте, як затопило Новий Орлеан, здавалося б, у наймогутнішій державі — США. І що змогла тоді зробити та держава? У нас є Міністерство з надзвичайних ситуацій, яке працює. І хоча б із локальними проблемами воно може успішно справлятися.

Зараз ви читаєте новину «Чи почуваєтеся ви в безпеці?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода