Олександр Горобець
Заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України
19.10.2014

Як книгу у світ проводжали... (Фоторепортаж)

І в понеділок, та ще й 13-го, виявляється трапляються гарні вечори. Бо ж були, зізнаюся, скептики, які переконували, що в таку добу, мовляв, ні за що не варто погоджуватись на презентацію та обговорення нової книги в Національній спілці письменників України (НСПУ). Бо заклюють.

Щоправда вулиця Банкова довкруги офісу письменників вся була запруджена людьми в одностроях. Під адміністрацією президента бунтували військові, їх оточила міліція. Пробитися до НСПУ було вельми непросто. Але в призначений час конференц-зал виявився переповненим. Ось як усе виглядало:

Під час обговорення книжки, письменник Олександр Глушко, колишній секретар Спілки письменників, багатолітній головний редактор журналу "Вітчизна", відмітив, що публіцистичне дослідження Олександра Горобця "Свічка на вітрі" настільки реальне і злободенне, як те, що в цю мить відбувається за вікном. Прочиніть кватирку, казав він, і ми опинимось у вирі кипучих пристрастей людей. Так само відкрийте книжку і ви знайдете відповідь на те, чому ці люди не в казармі чи на передовій, де потрібно зі зброєю в руках захищати рубежі Вітчизни від агресора, а бунтують у столиці, - резюмував промовець.

-Зверніть увагу, - казав Олександр Кіндратович, - останню крапку в рукописі автор поставив лише 27 серпня цього року, а через п'ятдесят днів ми вже обговорюємо її, як явище культурно-мистецького та політичного життя країни. Бо вона несе в собі заряд великої акумулятивності і для читачів, і для влади, якій би належало реагувати на порушені в творі проблеми. А вони стосуються і інформаційної війни Росії проти України, і безпосередньо події на Донбасі…

Письменники Олександр Глушко (ліворуч) та Віталій Карпенко.

"Свічка на вітрі" - це глибоко патріотична розвідка в сутність нашого бурхливого життя, переконаний письменник Віталій Карпенко. Аналітика пост майданної епохи виявилася ще більш драматичною, ніж сам період повалення режиму В. Януковича, зазначив він. Тому книжка, яка заглиблюється в цю тематику, просто таки дихає проблематикою сьогодення. Автор шукає відповіді на питання, які крайнє тривожать більшість українців – чому в ролі окупанта виявився найближчий сусід, і як нам далі жити, коли частину території України анексовано, а іншу перетворено в сафарі?

орпн

Слово має Василь Губарець.

Поет Василь Губарець, душа романтична, говорив про мовно-стилістичні особливості твору. Висловився на той кшталт, що автор багато попрацював над мелодійністю твору, наситивши його яскравими метафорами, барвистими порівняннями, а особливо ж родзинками рідко вживаних прислів'їв. І це, за його переконанням, суттєво додає читабельності твору.

При обговоренні нового публіцистичного твору виступили письменники Іван Кокуца, Олексій Кононенко, Олексій Микитенко, Ніна Гнатюк, політолог Леонід Топчієнко, кримінолог Анна Маляр, політики Віталій Кононов та Олег Оленюк, радник міністра культури України. доктор філософських наук Віктор Жадько, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

єїх

Зал слухає думку про твір письменника Івана Кокуци.

лорп

Виступає письменник Олексій Кононенко.

єждло

Виступає політолог Леонід Топчієнко (праворуч), поруч із ним відомий журналіст, розробник екологічних проблем у пресі Микола Пуговиця.

длорпн

Вів обговорення книги секретар Національної спілки письменників України Сергій Пантюк, поруч - автор книги Олександр Горобець.

єхзщ

Виступає відома українська поетеса Ніна Гнатюк. Аналізує не лише нову книжку "Свічка на вітрі", але й попередню - "Заручник спокуси..."

ждр

Промовець - головний "книжник" України Олександр Афонін.

орп

Враженнями від прочитаного ділиться політик і громадський діяч Віталій Кононов.

пак

А зараз слово матиме кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр.

шгне

Виступив на обговоренні книги радник Міністра культури України, доктор філософії Віктор Жадько. Поручіз ним - Михалой Сорока - багатолітній головний редактор газети "Урядовий кур'єр".

uyt

Чи не найлегше було промовляти в залі журналісту Юрію Шеляженку, який до того вже встиг опублікувати на сторінках Інтернет видання "ТелеКритика" рецензію на книгу "Свічка на вітрі". Читайте її тут.

орпа

Поміченим у залі був і доктор історичних наук Володимир Денисенко.

лорн

На "проводах у світ" нової книги побували (справа наліво) доктор медичних наук, професор Олена М'яловицька, кандидат медичних наук Наталя Горобець, генерал внутрішньої служби Леонід Суботенко.

жгне

Як ви гадаєте, що важче: написати публіцистичну книгу на 250 сторінок чи "учинити" розумний дарчий підпис читачу?

Журналіст Юрій Шеляженко там же зауважив: "Книжку Олександра Горобця "Свічка на вітрі" читав критичним оком, як і будь-яку публіцистику. І якщо ця книжка примушує непокоїтися за наше майбутнє, то це не можна назвати її недоліком. Скоріше це її сильна сторона. Добра публіцистика завжди містить спірні тези та пробуджує від сну самозаспокоєння. А головне, як на мене, те, що ця книжка справді горить незгасимою турботою про Україну, як свічка за здравіє перед іконою Оранти. Міцність віри автора в силу духу українського народу та переконливість його аргументації не розчарують і не залишать байдужим прискіпливого читача".

Модерував на зібрані секретар Національної спілки письменників України Сергій Пантюк.

Фото Романа Горобця та Аліни Симоненко.

***

PS. Усім, хто того бажає, подарую книгу. Звертайтесь за електронною адресою: [email protected]

Для тих, хто хоче почитати книжку в електронній версії, надаю адресу мого сайту - http://www.content.net.ua/registration/index.php?id=5417 Текст "Свічки на вітрі" ви знайдете в розділі "Книги". Одне технічне зауваження: для того, щоб почитати всі матеріалу сайту, ліпше всього заходити на нього через браузер Explorer

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі