пʼятниця, 12 червня 2015 00:20

Тренер "Барселони" вміло розподілив сили гравців і залагодив конфлікт із Мессі
1

Швейцарець 30-річний Станіслас Ваврінка (на фото) виграв відкритий чемпіонат Франції з тенісу — один із чотирьох найпрестижніших змагань року. У фінальному матчі Ваврінка переміг найкращого тенісиста світу Новака Джоковича з Сербії — 4:6, 6:4, 6:3, 6:4. Серб до цього не програвав три місяці й виграв 28 матчів поспіль. Переможницею жіночого турніру стала американка Серена Вільямс. Харків’янка 20-річна Еліна Світоліна дійшла до чвертьфіналу, де поступилася сербці Ані Іванович. Світоліна посідає 17-те місце в рейтингу. Це найвище досягнення для українських тенісисток. З 29 червня по 12 липня в Лондоні відбудеться наступний великий тенісний турнір — Вімблдон.
Автор: ФОТО: REUTERS

У Лізі чемпіонів здивували "Ювентус" та "Монако"

У суботу закінчився сезон 2014/15 у Лізі чемпіонів із футболу. Систематизуємо виступ провідних команд континенту.

Найсильніша

"Барселона", Іспанія

Статус: переможець

Клуб виграв усі титули. Восени цілком можна було повірити, що він стане найсильнішим у країні. Та шанси на європейський тріумф видавалися примарними. "Барселона" вдома перемагала середняків, але програвала "великі" матчі "Реалу" та "Парі Сен-Жермен".

Прихід Суареса, який не грав чотири місяці, чітко розраховані навантаження на гравців від тренера Луїса Енріке в першій частині сезону, січневе порозуміння наставника з Мессі — і вже перед матчами 1/8 фіналу "Барса" була серед основних претендентів на виграш Ліги чемпіонів.

Так воно й сталося. Нинішня "Барселона" сильна атакою. Чи зможе вона повторити успіхи команди Гвардіоли 2008–2011 років, що славилася півзахисниками, — покаже час.

Несподіваний успіх

"Ювентус", Турин, Італія

Статус: фіналіст

Певною мірою, чемпіону Італії пощастило з жеребом. У 1/8 натрапили на німецьку "Боруссію" з Дортмунда, яка провела слабкий сезон. Згодом — на аутсайдера "Монако". Але виграш у "Реалу" на півфінальній стадії випадковим бути не може. Те, що мадридці були втомлені, не мали кваліфікованого "зубастого" опорника, а розігруючий ­Модрич травмувався — проблеми переможця Ліги чемпіонів минулого року.

"Ювентус" пройшов "Реал" заслужено, був краще готовий до зустрічей. У фіналі туринці зіграли непогано. Змусили нервувати "Барселону" в середині другого тайму. Але мали менше класних гравців і більш віковий склад. Тому більше, ніж вихід до фіналу, зробити не змогли. Хоча й без того сезон — надуспішний.

"Монако", Франція

Статус: чвертьфіналіст

Переможець групового турніру, де були зібрані не найсильніші, але дуже міцні команди — португальська "Бенфіка", російський "Зеніт" і німецький "Баєр". А потім у 1/8 фіналу несподівано перемогли англійський "Арсенал". Тактично сильно зіграли в першому матчі — виграли 3:1, що й визначило загальний успіх. Гідно протистояли "Ювен­тусу" у чвертьфіналі, пропустили гол із пенальті, що виявився вирішальним.

На рівні очікувань

"Атлетіко", Мадрид, Іспанія

Усі розуміли: до фіналу, як торік, — команда не дійде. Важливо було закріпитися серед найсильніших команд континенту. Вдалося. Виграли групу, обійшовши "Ювентус". У чвертьфіналі створили проблеми "Реалу". Пропустили від земляків єдиний гол наприкінці повторного матчу. Єдина претензія — діяли занадто "закрито" впродовж нього.

"Баєр", Леверкузен, Німеччина

Статус: учасник 1/8 фіналу

Добротна європейська команда. У 1/8 на рівних змагалися з "Атлетіко". Поступилися в серії пенальті.

"Шахтар", Донецьк, Україна

Упродовж турніру показували невластиву для себе гру, було мало продуманих атак. Зате організовано зіграли в першій зустрічі 1/8 проти "Баварії". У Мюнхені "розсипалися" — 0:7. Це болюче вдарило по іміджу клубу, але слід визнати: на більше не могли претендувати.

"Порту", Португалія

Ще одна команда, по якій пройшлася "Баварія" у повторному матчі на своєму полі. Португальці програли — 1:6. Ще більш прикро їм, ніж "Шахтарю", бо в Порту господарі перемогли — 3:1.

Та попри удар у Мюнхені команда Хулена Лопетегі залишила найкращі враження. Дуже швидкісна, гарно контролює м'яч, уміло проводить контр­атаки.

Невдалий сезон

"Баварія", Мюнхен, Німеччина

Статус: півфіналіст

По ходу сезону команда належала до трьох головних фаворитів турніру. Перебуваючи на таких позиціях, не мала права програвати виїзний матч "Барселоні" — 0:3. Численні травми — не виправдання. Не виключено, що вони спричинені помилками у плануванні фізичної підготовки.

"Реал", Мадрид, Іспанія

Повна протилежність "Барселоні". Дуже сильна перша половина сезону. Але тренер Карло Анчелотті "заганяв" гравців під час неї. На вирішальний відрізок сезону команди не вистачило. Настільки, що програла слабшому за складом "Ювентусу" й залишилася без титулів.

"Челсі", Лондон, Англія

"Вилетіти" від нинішнього "Парі Сен-Жермен" — нічого страшного в цьому немає. Але втратити такі передумови для загального успіху — після виїзних 1:1, діючи в більшості з 31‑ї хвилини повторного матчу — команда класу "Челсі" з досвідченим тренером не мала права. Наставник Жозе Моуріньйо занадто захопився грою на результат.

"Парі Сен-Жермен", Париж, Франція

Найбагатший клуб світу. Став таким чотири роки тому. Статок катарських власників оцінюють у $100 млрд. Можуть купити будь-кого за будь-які гроші. Завдання — виграти Лігу чемпіонів. Але в останні три сезони зупиняються на стадії чвертьфіналу. Так, цього разу програли сильній "Барселоні". Але за явної переваги суперника. Для нинішнього "Парі Сен-Жермен" це неприпустимо — потенційно дуже цікаве протистояння втратило інтригу після першого, паризького, матчу.

"Манчестер Сіті", Англія

Ще одні багатії, які навіть до чвертьфіналу поки що дійти не можуть. Їх зупинила "Барселона". Тут майже все було зрозуміло після першого, манчестерського, матчу. Похвалити можна за те, що повторний вийшов один із найбільш видовищних у сезоні. "Винна", насамперед, "Барселона", але й торішній чемпіон Англії постарався.

480 мільйонів євро надійде на рахунок власника італійського "Мілана" Сільвіо Берлусконі за продаж 48% акцій клубу. Покупець — китайська компанія. Отримані гроші частково планують витратити на посилення команди. На купівлю нових гравців виділять 150 млн.
Тренуватиме клуб серб Синиша Михайлович, колишній гравець і тренер "Інтера" — принципового суперника "Мілана". Він уклав 24-місячний контракт із зарплатою 2,5 млн євро щороку. Замінить на посаді Філіппо Індзагі, який провалив сезон: "Мілан" у чемпіонаті Італії фінішував на 10-му місці.

Зараз ви читаєте новину «Тренер "Барселони" вміло розподілив сили гравців і залагодив конфлікт із Мессі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua