середа, 04 березня 2015 01:10

Угорщина засекретила текст атомної угоди з Росією

Угорщина засекретила текст атомної угоди з Росією
miraes.ru

Владна більшість у парламенті Угорщини у складі партій "ФІДЕС" та християнських демократів проголосувала за нерозголошення тексту угоди між Будапештом і Москвою щодо розширення атомної електростанції в місті Пакш на 30-річний термін. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

В урядовому обґрунтуванні такого кроку йдеться про те, що зі збільшенням потужностей Пакшської АЕС Угорщина підвищує свою енергонезалежність від зовнішнього світу, зменшуючи у тривалій перспективі споживчі ціни на електроенергію і підвищуючи конкурентоспроможність Угорщини назагал.

Урядова коаліція також переконує, що режим секретності щодо угорсько-російської угоди є запорукою зміцнення енергетичної безпеки країни, адже атомні об'єкти можуть бути ціллю міжнародного тероризму.

Опозиційні партії Угорщини заявляють, що уряд припустився потрійного порушення угорських законів: нормативних актів про гласність стосовно оприлюднення даних про захист довкілля, Конституції та закону про свободу поширення інформації, – не кажучи про можливість появи таємних джерел збагачення для чиновників і тих угорських фірм, які офіційно виграють тендер на виконання інженерно-технічних робіт у Пакші.

Правоцентристський уряд прем'єра Віктора Орбана сподівається отримати від Кремля на ці роботи 10 мільярдів євро під 4,5 відсотки річних. Опозиція звинуватила прем'єра Угорщини в тому, що угодою з Москвою він "укладає оборудку з войовничим агресором".

Після візиту президента Росії Володимира Путіна до Будапешта 17 лютого представники Європейського союзу заявляли, що Європейська комісія може заблокувати атомну оборудку між Будапештом і Москвою через її непрозорість і порушення правил конкуренції.

Зараз ви читаєте новину «Угорщина засекретила текст атомної угоди з Росією». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути