субота, 20 вересня 2014 15:10

Що підписали у Мінську - 9 пунктів Меморандуму щодо припинення вогню

Що підписали у Мінську - 9 пунктів Меморандуму щодо припинення вогню
Леонід Кучма представляв інтереси України під час зустрічі. Фото: ipress.ua

На сайті ОБСЄ в суботу з'явився оригінал Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану президента України Петра Порошенка та ініціатив президента Росії Володимира Путіна.

У документі наголошується, що на виконання пункту 1 протоколу від 5 вересня учасники тристоронньої контактної групи у складі представників України, РФ та ОБСЄ і представники окремих районів Донецької та Луганської областей досягли розуміння щодо наступних заходів, покликаних закріпити домовленості про двостороннє припинення застосування зброї.

Повний текст Меморандуму:

"1. Припинення застосування зброї вважається загальним.

2. Зупинка підрозділів і військових формувань сторін на лінії їхнього зіткнення станом на 19 вересня 2014 року.

3. Заборона на застосування всіх видів зброї та ведення наступальних дій.

4. Протягом доби з моменту прийняття даного Меморандуму - відвід засобів ураження калібром понад 100 мм від лінії зіткнення на відстань не менше 15 км з кожного боку (за винятком позначених нижче), в тому числі з населених пунктів, що дасть можливість створити зону припинення застосування зброї шириною не менше 30 км (зону безпеки).

При цьому відвести від лінії зіткнення сторін артилерійські системи калібром понад 100 мм на віддалення їх максимальної дальності стрільби, зокрема:

- 100 мм гармата МТ-12 - 9 км; 120 мм міномети - 8 км; 122 мм гаубиця Д-30 (2С1 "Гвоздика") - 16 км; 152 мм 2С5 "Гіацинт-С" (2С3 "Акація", 2С19 "Мста-С", 2А65 "Мста-Б") - 33 км, РСЗО 9К51 "Град" - 21 км, 9К57 "Ураган" - 36 км, 9К58 "Смерч" - 70 км, РСЗО "Торнадо-Г" - 40 км, РСЗО - "Торнадо-У" - 70 км, РСЗО "Торнадо-С" - 120 км;

- Тактичні ракетні комплекси - 120 км.

5. Заборона на розташування важкого озброєння і військової техніки в районі, обмеженому населеними пунктами Комсомольське, Кумачево, Новоазовськ, Саханка, при моніторингу ОБСЄ.

6. Заборона на установку нових мінно-вибухових інженерних загороджень в межах зони безпеки. Зобов'язання на зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень в зоні безпеки.

7. Заборона з моменту прийняття даного Меморандуму польотів бойової авіації та іноземних безпілотних літальних засобів (БПЛА), за винятком БПЛА, використовуваних моніторингової (наглядової) місією ОБСЄ, уздовж всієї лінії зіткнення сторін в зоні припинення застосування зброї на ширину не менше 30 км.

8. Розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ в складі груп спостерігачів Організації протягом доби з моменту прийняття даного Меморандуму. Вищевказану зону доцільно розділити на сектори, кількість і межі яких узгодити в ході підготовки до роботи моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ.

9. Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України при моніторингу ОБСЄ".

Документ датований 19 вересня 2014. Його підписали посол Хайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко (ДНР) та Ігор Плотницький (ЛНР).

Зараз ви читаєте новину «Що підписали у Мінську - 9 пунктів Меморандуму щодо припинення вогню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути