Ексклюзиви
середа, 02 березня 2016 10:32

"Ліквідатор" СРСР Горбачов святкує 85-річчя

Автор: korrespondent.net
 

Сьогодні, 2 березня, лауреат Нобелівської премії миру, останній генеральний секретар ЦК КПРС і єдиний президент СРСР Михайло Горбачов відзначає 85-річчя.

Автор: macbion.narod.ru
 

У березні 1985 року Горбачов розпочав "перебудову", що в грудні 1991 року призвела до розвалу Союзу.

"Я хотів перетворити СРСР на справжню, дієву федерацію, яка органічно поєднує сильний центр і незалежні самостійні республіки.

Але перебудова стимулювала зростання національної самосвідомості в республіках, а інтелектуальна еліта на місцях виявилася непідготовленою до проявів націоналістичних забобонів, розколу, ворожнечі", - говорив Горбачов.

Перебудову генсек назвав мирною антитоталітарною революцією, розпочатою в ім`я ідеалів демократії і соціалізму. Він увів у політичний лексикон слово "гласність" і без війни поховав СРСР.

"У результаті перебудови була ліквідована репресивна монополія КПРС, почалася гласність, було скасовано цензуру, вперше відбулися демократичні вибори", - згадує Горбачов.

Тоді він покінчив із "холодною війною" і ліквідував "залізну завісу", позбавивши Радянський Союз статусу "імперії зла". Горбачов і досі вірний ідеям "перебудови" і закликає викорінювати із суспільства наслідки сталінізму.

Автор: Президент США Рональд Рейган та СРСР Михайло Горбачов підписують Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, 8 грудня 1987
 

З початком конфлікту на Донбасі у 2014 році Горбачов закликав Росію не втручатися.

"Треба зробити все, щоб припинити вбивати один одного, це ж один народ. Якщо будуть залучені держави, масштаби розширяться, і полізуть всі брати участь там - ми можемо вийти на страшне побоїще в Європі. Але цього не можна допустити", - заявив Горбачов.

Зараз ви читаєте новину «"Ліквідатор" СРСР Горбачов святкує 85-річчя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути