Ексклюзиви
четвер, 23 червня 2016 12:05

Квартири на першому та останньому поверхах обкрадають частіше

Квартири на першому та останньому поверхах обкрадають частіше
vk.com

На 33% зросла кількість квартирних крадіжок в Україні цього року. Про те, як злодії відстежують потенційних жертв і як вберегти своє житло, розповідає керівник охоронної служби безпеки "Сіріус" Ігор Ніколенко, 37 років.

- Є два типи грабіжників – бомжі й професіонали. Перші крадуть все, що бачать. Професіонали перед пограбуванням створюють групу і продумують план. Із квартири забирають лише цінні речі - техніку, прикраси, гроші, документи. Одні вистежують майбутніх жертв тижнями чи місяцями. Вичікують, коли господарів не буде вдома і обкрадають. Інші нападають зі зброєю та у масках. Вибивають двері і погрожують убивством. Чекають, коли жертва зайде в дім. Людина після роботи втомлена, не матиме сили та кмітливості перед грабіжниками. Зловмисники дзвонять у двері, просять про допомогу чи попити води. А по боках від них стоять люди із автоматами, - розповідає Ніколенко.

Які квартири обирають грабіжники?

- Найчастіше обкрадають квартири на першому, другому, останньому та передостанньому поверхах будинку. На найнижчі можна запросто залізти. Так само легко вилізти на дах багатоповерхівки, установити там канат і по ньому спуститися до вікна найвищого поверху. Зазвичай господарі квартири відкривають там вікна без страху перед грабіжниками. Ще варіант - залізти у вікно. Інший спосіб – через двері. Грабіжники вибирають ті квартири, у яких найгарніші двері, дорогі на вигляд. Але часто дорогі двері не є запорукою безпеки. Їх легко не те, що вирізати, а й вибити ногою. Та перш за все, дивляться на господаря квартири. Де працює, як одягається, на чому приїжджає.

Як вистежують господарів?

- Крадії вже знають, кого будуть грабувати. Уже обрали квартиру. А тепер обирають, коли це найкраще зробити. Знаходять жертву в соціальних мережах. Дивляться, коли та буває он-лайн. Там позначено, у який час людина вийшла зі сторінки і з якого пристрою заходила. Так можна здогадатись чи ви на роботі, чи в дорозі, чи вдома. Часто на сторінці пишуть пости типу: на два тижні ми з сім'єю їдемо на Мальдіви. Відразу стає зрозуміло, що такі люди мають гроші і їх не буде вдома певний час.

Щоб перевірити, чи господарі квартири вдома, злодії дзвонять у їхні двері. Коли хтось відкриває, ті вибачаються, пояснюють, що не туди потрапили чи помилилися дверима. Можуть перевіряти поштові скриньки. Якщо там лежить кореспонденція, то нікому забирати. Можуть підкласти рекламну брошуру і перевіряють, коли її заберуть. Ще лишають позначки біля квартир. Наприклад, сірник під дверима. Тоді приходять пізніше і дивляться, чи він зрушився з місця. Ще клеять тонку нитку на двері й одвірок. Потім перевіряють, чи її зірвали при відкритті дверей. Чіпляють наліпки на поштові скриньки.

Часто біля вхідних дверей господарі лишають багато сміття, яке може охарактеризувати їхній матеріальний стан. Наприклад, коробки з-під техніки після ремонту. Перевіряють також, що викидають у сміттєві баки.

Як вберегтися від пограбування?

- Треба скромніше жити. Простіше одягатися. Встановити ґрати на вікна. Перед багатоденним від'їздом попросити сусідів, аби вони забирали пошту, щоб створити ілюзію присутності. Залишити світло у якійсь із кімнат. Або біля вхідних дверей приклеїти спеціальну наклейку охоронної фірми "Об'єкт під охороною". Можна встановити на одвірки магнітні датчики. Вони малопомітні, розміром 1 квадратний сантиметр. Реагують на відкриття дверей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахраї обирають неуважну, втомлену жертву

Або вибрати надійну охорону, яка має хорошу репутацію. Яка здійснює пультову охорону. Встановлюють датчик, що реагує на рух або на звук розбитого скла. Інформацію він передає на центральний пульт із цілодобовим чергуванням. Оператор туди направляє групу реагування.

Зараз ви читаєте новину «Квартири на першому та останньому поверхах обкрадають частіше». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути