вівторок, 16 грудня 2014 17:08

В Україні за рік закрилися 25% хостелів

В Україні за рік закрилися 25% хостелів
Фото:visittoukraine.com

З початку 2014 року по всій Україні закрилося 25% хостелів. Більшість з них не витримало удару економічної кризи і різкого падіння туристичних потоків.

"Це в основному хостели, чиї власники спочатку створювали їх, щоб "зрубати" швидкі гроші на футбольному чемпіонаті Євро-2012", - пояснює президент Всеукраїнської молодіжної туристичної асоціації Олександр Файнін.

Не змогла врятувати хостели навіть цінова боротьба за клієнта. Враховуючи, що з початку року гривня девальвувала майже на 100%, ціни в доларах для іноземних туристів стали більш ніж привабливими. "Якщо в минулому році місце в багатомісному номері коштувало в середньому $12, то зараз іноземець може приїхати в Київ або Львів та поселитися за $6 в тому ж хостелі", - зазначає Файнін. В національній валюті хостели все ж були змушені підняти вартість проживання на 10-20% через зростання тарифів на комунальні послуги.

Падіння в'їзного туризму в Україні в січні-листопаді 2014 року склало 80% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основні клієнти українських хостелів - туристи з Європи і США - бояться їхати в Україну через можливу загрозу ескалації військового конфлікту і нестабільну політичну ситуацію, а росіяни не їдуть в країну з політичних причин.

Станом на листопад 2014 року в Україні працювало 84 офіційно зареєстрованих хостелів. Згідно з даними системи HostelWorld, левова частка хостелів припадає на Київ і Львів, за ними слідують Одеса, Харків і Дніпропетровськ.

Найменше постраждали від кризи хостели на Західній Україні. Якщо на початку року їх наповнюваність впала до 50%, то вже навесні заповнюваність хостелів збільшилася до 80%, а восени практично у всі вихідні завантаження склало вже 100%. "На руку" Львову зіграло зростання внутрішнього туризму, а також спокійна атмосфера і віддаленість від зони військових дій. Крім того, до Львова приїжджає багато туристів з Польщі і Чехії, які, як правило, селяться в хостелах.

"До серпня в моїх хостелах заповнюваність була близько 87%, зараз - 50%. Один хостел я вже закрив", - розповідає власник Роман. За його словами, в нинішній економічній ситуації зможуть вижити тільки хостели економ-сегмента, які будуть пропонувати мінімальні ціни на проживання - 25 грн на добу на околиці Києва. "У столиці їдуть ті, хто тут знайшов роботу. Знімати хостели в центрі міста вони не стануть - дорого, тому вибирають дешеве житло", - вважає Роман.

Згідно з даними Офісу з координації гуманітарних дій ООН, станом на початок грудня-2014 в Україні налічувалося близько 1 мільйона вимушених переселенців з Криму і Донбасу. І ті з них, хто не може зняти квартиру (через фінансові проблеми або через небажання орендодавців здавати нерухомість переселенцям), селяться в хостелах. "Іноді ми селимо людей, у яких немає грошей, безкоштовно. Ненадовго звичайно", - говорить власник одного львівського хостелу. Деякі йдуть назустріч і роблять знижки, які іноді доходять до 50% від вартості.

Збільшилася частка проживають у готелях студентів-іноземців, які раніше навчалися в університетах Донецька і Луганська, але були переведені до вишів в інших містах України.

Нагадаємо, готельний бізнес України зараз переживає найважчі часи за останні 20 років. Протягом 10 місяців ринок демонстрував постійний і стрімкий спад. Завантаження готелів в столиці досягла абсолютного мінімуму - 45%. В Києві працює близько 160 готелів із загальним номерним фондом 11 тис. номерів, з них 9 готелів (трохи більше 2,1 тис. номерів) представляють міжнародні бренди.

Зараз ви читаєте новину «В Україні за рік закрилися 25% хостелів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути