Блог
Неділя, 16 липня 2012 00:45

Чорноземи Черкащини дають найвищі врожаї в Україні

— Добрива — це головний фактор підвищення врожайності та збереження родючості ґрунтів, — розповідає ґрунтознавець Володимир Демиденко під час наукової конференції, де презентували науково-виробничий комплекс "Фрея-Агро" та його продукцію.

— Незважаючи на те, що ґрунти — основне наше національне багатство, вкоренилося споживацьке ставлення до них. Але ж ґрунтовий покрив є одним з основних компонентів довкілля, що виконує важливі біосферні функції. Ґрунти регулюють якість поверхневих і підземних вод, склад атмосферного повітря, є основним джерелом виробництва сільськогосподарської продукції. Тому найважливішою умовою збереження біосфери та продовольчої безпеки держави має бути постійна турбота про збереження родючості ґрунту. В Україні 26,6 мільйона гектарів найродючіших ґрунтів, це майже 7 відсотків світових площ чорноземів. Ґрунти Черкаської області на 70 відсотків представлені чорноземами і дають найвищі врожаї зернових культур в Україні.

Науковець зауважує, що саме органічні добрива найефективніше впливають на родючість ґрунтів, агрофізичні показники та вологоутримування.

— Добрива, які мають органо-мінеральні компоненти, — головна вимога до сучасного удобрення. Якщо подивитися на внесення добрив, побачимо, що 70 відсотків займають азотні. А звідси і всі негаразди — вносячи азот, ми посилюємо мінералізацію гумусу й рослини засвоюють більше елементів живлення, проте врожай ми отримуємо за рахунок збіднення родючості ґрунту. Внесення рідких добрив, збалансоване позакореневе підживлення — це найбільш прогресивний спосіб використання добрив.

Зараз ви читаєте новину «Чорноземи Черкащини дають найвищі врожаї в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Курс валют
usd
15.7188
eur
19.6081
Новини партнерів
Голосів: 907
Голосування
Рік після Майдану: що стало головним здобутком революції?
  • Ми позбулися злочинної влади і повалили режим Януковича
  • Україна стала незалежною від Росії
  • Україна отримала проєвропейську владу і почала реформуватися
  • Жодних здобутків, тільки втратили Крим і Донбас
  • Українці стали активно боротися з корупцією
  • Україна отримала нових друзів в обличчі Європи і Америки
Переглянути
ищу работу специалиста по урегулированию убытков в Донецке
Репетитор англійської мови
Спеціаліст з врегулювання збитків
погода дніпропетровськ