Блог
Неділя, 16 липня 2012 00:45

Чорноземи Черкащини дають найвищі врожаї в Україні

— Добрива — це головний фактор підвищення врожайності та збереження родючості ґрунтів, — розповідає ґрунтознавець Володимир Демиденко під час наукової конференції, де презентували науково-виробничий комплекс "Фрея-Агро" та його продукцію.

— Незважаючи на те, що ґрунти — основне наше національне багатство, вкоренилося споживацьке ставлення до них. Але ж ґрунтовий покрив є одним з основних компонентів довкілля, що виконує важливі біосферні функції. Ґрунти регулюють якість поверхневих і підземних вод, склад атмосферного повітря, є основним джерелом виробництва сільськогосподарської продукції. Тому найважливішою умовою збереження біосфери та продовольчої безпеки держави має бути постійна турбота про збереження родючості ґрунту. В Україні 26,6 мільйона гектарів найродючіших ґрунтів, це майже 7 відсотків світових площ чорноземів. Ґрунти Черкаської області на 70 відсотків представлені чорноземами і дають найвищі врожаї зернових культур в Україні.

Науковець зауважує, що саме органічні добрива найефективніше впливають на родючість ґрунтів, агрофізичні показники та вологоутримування.

— Добрива, які мають органо-мінеральні компоненти, — головна вимога до сучасного удобрення. Якщо подивитися на внесення добрив, побачимо, що 70 відсотків займають азотні. А звідси і всі негаразди — вносячи азот, ми посилюємо мінералізацію гумусу й рослини засвоюють більше елементів живлення, проте врожай ми отримуємо за рахунок збіднення родючості ґрунту. Внесення рідких добрив, збалансоване позакореневе підживлення — це найбільш прогресивний спосіб використання добрив.

Зараз ви читаєте новину «Чорноземи Черкащини дають найвищі врожаї в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Курс валют
usd
16.4028
eur
20.6232
Новини партнерів
Голосів: 40
Голосування
Як ви оцінюєте роботу Михайла Фоменка на чолі футбольної збірної України у 2014 році?
  • 1) добре, команда перемогла в останніх трьох офіційних матчах
  • 2) нормально, більшого в таких умовах він зробити не міг
  • 3) погано, Фоменка треба було змінювати ще торік, після поразки від Франції
  • 4) зарано оцінювати - треба дочекатися закінчення кваліфікації до Євро-2016
Переглянути
ищу работу специалиста по урегулированию убытков в Донецке
Менеджер з продажу автопродукції
Адміністратор сайту
погода дніпропетровськ