Ексклюзиви
Блог
Понеділок, 15 жовтня 2012 12:26

Павуки-птахоїди їдять лише живий корм
6

Павук-птахоїд їсть лише "живий корм"
Фото: Фото: Євген Борісов
Щоб павук вкусив, його треба серйозно розлютити
Їсть павук раз на тиждень

Павука птахоїда породи Brachypelma albopilosum 20-річний львів'янин Павло Бойків купив у мережі за 30 гривень.

"Спершу мама була дуже проти такого друга у нашій квартирі, то я його півтора місяці не показував навіть, постійно підготовлював маму, - розповів хлопець. - Я купив його ще німфою — це ще навіть не павук, а личинка його. У розмірах він був кілька міліметрів. Жив у пластиковому стаканчику".

У догляді павук не вибагливий. Йому потрібна температура повітря 25-28 градусів, вологість 75-80%. Їсть павук раз на тиждень.

"Щодня збризкую йому ґрунт водою, щоб він себе добре почував, - поділився досвідом Павло. - Годував його раніше личинками мух, зараз цвіркунами. Купувати їх можна у зоомагазинах, або у натуралістичному центрі на Кубанській. Також, як підросте, то можна і на вулиці ловити комашок для корму, але вони можуть бути заражені кліщами, тому це небезпечно. Цікаво, що павук хижак і їсть лише живий корм. Він зубами хапає жертву, вприскує отруту й чекає поки їжа не перетравиться, а потім просто випиває її. Але, якщо павучок не з'їв корм протягом години після годування, то жертву варто забрати з тераріума, щоб вона не пошкодила павука. До речі, насправді ці павуки не їдять птахів, а назву отримали таку через те, що вперше такого хижака знайшли у пташиному гнізді".

Родом Brachypelma albopilosum з Коста-Рики, живе на землі під коріннями дерев і в норах.

"Через півроку, як павук виріс я склеїв йому тераріум розміром 12х12х12 сантиметрів. Висипав близько сантиметра кокосового ґрунту, наклав там дерев'яшок і камінчиків йому. Але садити маленьку комаху у великий тераріум погано тим, що павуку буде важко знайти жертву, коли її туди запустять. Тому збільшувати житлову площу потрібно потроху. Великих улюбленців тримають у тераріумах розміром 30х30х30 і сиплять 5 сантиметрів землі. У природі павук більшу частину життя проводить у своїй хатці, а виходить звідти тільки уночі на полювання. Тому й у тераріумі ці створіння не дуже активні", - пояснив чоловік.

Інколи павуки можуть голодувати місяцями.

"Павук — це членистоногий, він має зовні екзоскелет, а не шкіру, як люди. Тобто його скелет знаходиться зовні, - пояснив хлопець. - Щоб рости він мусить скидати свій панцир і обростати новим. Тобто він росте не як людина повільно, а ривками. Раз і виріс, потім місяць не росте, і знов раз і виріс. Цей процес називається линька. Перед линькою павук може не їсти кілька тижнів, а то й місяців. У період линьки комаха дуже чутлива і її треба оберігати".

Живуть птахоїди-самиці до 20 років, самці 3-5 років.

"Brachypelma albopilosum — це найспокійнійший вид тарантулів, - сказав Павло. - Щоб він вкусив треба його дуже розізлити. Зазвичай коли його нервують він скидає із черевця волосинки, які викликають алергічну реакцію організму. Проте укус такого улюбленця може вбити кішку. У розмірах дорослий павук може сягати 18 сантиметрів у довжину, саме черевце - до 8 сантиметрів. Павук має дуже цікаві рожево-золотисті волоски, чим він старший тим більше волосків має. Статевої зрілості досягає приблизно у віці 2 років. Самиця після спарювання відкладає десь 600 яєць. Але в природі більшість малят гине з різноманітних причин".

 

Зараз ви читаєте новину «Павуки-птахоїди їдять лише живий корм». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Курс валют
usd
16.4028
eur
20.6232
Новини партнерів
Голосів: 500
Голосування
Як ви оцінюєте роботу Михайла Фоменка на чолі футбольної збірної України у 2014 році?
  • 1) добре, команда перемогла в останніх трьох офіційних матчах
  • 2) нормально, більшого в таких умовах він зробити не міг
  • 3) погано, Фоменка треба було змінювати ще торік, після поразки від Франції
  • 4) зарано оцінювати - треба дочекатися закінчення кваліфікації до Євро-2016
Переглянути
работа хирургом Харьков сюда